LKKFKARATĖ KIOKUŠINMASUTATSU OYAMADODŽO ETIKETASŽODYNĖLISEGZAMINŲ TECHNIKA Karatė TESTAS
     
Shidan
Shodan - Klaipėdos Karate Kyokushin Mokykla
 
Naujienos
MAIKĖS IR ŠORTAI
Apie mokyklą
NVŠ programa
STOVYKLA 2019
Treniruočių grafikas
Nuotraukų galerija
Videogalerija
Maisto papildai
Shodan atributika
Kontaktai
 

NAUJIENŲ PRENUMERATA

 

NAUJAUSIOS NUOTRAUKOS


NAUJAUSI VIDEO

 
 
 

DODŽO ETIKETAS

PAGRINDINĖS KLUBO TAISYKLĖS

Taisyklės pagrįstos sveiku protu. Negalima pateisinti tingumo ir taisyklių nesilaikymo. Tyčinis taisyklių nesilaikymas yra rimtas įžeidimas karatė filosofijoje. Atkakliai vykdykite taisykles, nes jos yra jūsų mokymo dalis. Su laiku jos taps jūsų antra prigimtimi.      Dodžo – tai ne tik sporto salė arba koks nors senas treniruoklių centras. Su juo turi būti elgiamasi kaip su religine šventykla, kuri reikalinga susikoncentruoti, norint tobulinti dvasią. Karatė-do reikalauja charakterio tobulinimo, o ne didelių raumenų. Rūpinkitės ir didžiuokitės savo “dodžo”, priimkit jį kaip šventyklą. Paprastas baltas kostiumas, kurį nešioja kiekvienas (nuo vadovų iki naujokų) primena tokią gerovę, kaip kuklumas. Visi žmonės yra lygūs ir tik iliuzija leidžia manyti, kad kažkas yra geresnis. Žmonės skiriasi tik požiūriu į treniruotes, atkaklumu ir širdies kuklumu. Niekas ilgai neklausys pagyrūno, net jeigu jis yra galingas (stiprus). Būkite kantrūs moksle. Labai dažnai karatė laiko tik grubiu ir reikalaujančiu daug energijos sportu, kuris tarnauja tik nereikšmingiems tikslams ir moko savo narius, kaip mušti vienam kitą bjauriausiais būdais. Be mandagumo “dodžo” greit tampa pilnu grubių ir piktų žmonių. Būkite nuoširdūs mokydamiesi ir įgyvendindami “dodžo” etiketą. Ceremonija be nuoširdumo yra veidmainystė, kuri nepuošia kovotojo. Karatistas turi išsiskirti savo mandagumu, sveiku akių blizgesiu ir judrumu.


DODŽO” ETIKETO TAISYKLĖS

1.      Įeidami ir palikdami dodžo” visada atsistokit veidu į priekį, nusilenkit ir pasakykit: Os”.

2.      Pavėlavęs į užsiėmimus, priklupkit ant kelių “saiza” pozoje veidu į paskutines grupės eiles. Laukit užmerkę akis mokuso”. Kai į jus kreipsis, nusilenkit, likdami saiza” pozoje. Kai jums leis dalyvauti užsiėmime – atsistokit, garsiai pasakykit: “Os” ir prisijunkit prie paskutinių grupės eilių.

3.      Nenusiimkit jūsų dogi” (kimono) dalių per treniruotę, kol jums to neleis padaryti.

4.      Nevalgykit, nekramtykit gumos, nerūkykit ir negerkit dodžo” (salėje).

5.      Kai jūsų prašo atsistoti į tam tikrą pozą arba užimti tam tikrą vietą treniruotės pradžioje arba pabaigoje, judėkit greitai, nevaikščiokit lėtai.

6.      Niekada nebandykit atlikti kumite” (dvikovos) be instruktoriaus. Praktikuodami kumite” su juodo diržo savininku, darykite viską, ką pajėgiate, bet su derama pagarba šiam laipsniui. Jei jums atrodo, kad galite mušti stipriau, muškit, bet atminkite, kad dvikovoje atsižvelgiama į jūsų žemesnį laipsnį, todėl nemušama iš visos jėgos.

7.      Nekvieskite į kumite” kovotoją, kurio laipsnis yra aukštesnis. Bet neatsisakykite, jeigu jus pakvietė aukštesnio laipsnio kovotojas.

8.      Susikaupkit, būkit dėmesingi per treniruotes. Stenkitės, kad treniruočių metu nei jūs, nei kiti mokiniai negautų traumų.

9.      Neišeikit iš eilės be instruktoriaus leidimo. Negalima eiti tarp eilių arba tarp instruktoriaus ir atliekančio pratybas asmens.

10.  Kreipkitės į instruktorių Sensej”, Sempaj” arba Šichan”. Nesikreipkit į instruktorių vardu.

11.  Nesibarkit, nekikenkit, nekalbėkit, nesidėkit atsipalaidavę ir būkit dėmesingi treniruotėse. Rimtai žiūrėkite į treniruotes. Tai ne vieta juokauti. Karatistas visada budrus ir gerai elgiasi. Aukšto laipsnio turėjimas (ypač juodojo diržo) neleidžia atsipalaiduoti ir negerbti dodžo”. Negaišinkit savęs ir kitų. Mokinys privalo pasilikti dodžo” iki paskutinio ritualinio nusilenkimo treniruotės pabaigoje. Šios taisyklės nesilaikymas nepriimtinas.

12.  Jūsų dogi” (kimono) visa turi būti švarus ir sutvarkytas, diržas turi būti išdžiovintas, bet neišskalbtas, nes jis simboliškai yra jūsų atkaklumo treniruotėse įrodymas. Mokykitės gerbti diržą, kaip treniruočių atkaklumo simbolį.

13.  Atidžiai klausykite instruktoriaus nurodymus. Nepamirškite, kad instruktorius nepaprašys jūsų padaryti tai, ką nedaro pats. Vykdykit visus instruktoriaus nurodymus, garsiai sakydami: Os”.

14.  Instruktorių reikia gerbti. Karate prasideda ir baigiasi mandagumu. Jeigu jūs negalite parodyti pagarbos kitam žmogui, kuris skiria savo laiką jūsų mokymui, tai jūs nepriklausote karate. Niekada nesiginčykite dėl jo/jos nurodymų, niekada nekalbėkite salėje, jeigu instruktorius jūsų nepaklausė. Toks paklusnumas leidžia atsirasti tarpusavio pasitikėjimui tarp mokinio ir instruktoriaus, kuris pagreitina įsisavinimą ir mokimo procesą.

15.  Nenešiokite į treniruotes papuošalų, tai padės užtikrinti jūsų saugumą.

16.  Jūsų nagai (rankų ir kojų) turi būti švarūs ir trumpai nukirpti. Treniruotėse jūs dirbate su kitais žmonėmis – gerbkite juos. Niekam nepatinka treniruotis su nešvariais žmonėmis.

17.  Būtinai nueikite į tualetą iki treniruotės. Atsitiktinis smūgis į pilvą (arba šlapimo pūslę) gali būti labai pavojingas. Stenkitės nepamiršti, kad treniruotis su pilnu skrandžiu nesveika, todėl nevalgykit bent valandą iki užsiėmimo.


 SĖKMĖS JUMS SIEKIANT TIESOS!


MASUTATSU OYAMA (1923-1994)

 

 

 

GIMIMO DIENOS

Šiandien

Rokas  Gikaras

Rokas Gikaras

 

Dominykas Juškevičius po 1 dienos

 

Jonas Kundratas po 2 dienų

 

Lukas Gedrimas po 2 dienų

 

Denas Jucys po 4 dienų


APKLAUSA

Ar patiko vasaros SHODAN stovykla

 

Taip. Labai patiko

 

Normaliai

 

Nelabai patiko

 

KALENDORIUS

 
     

MŪSŲ DRAUGAI

LCC tarptautinis universitetaswww.port.ltwww.paysera.lt
Startas