Kyokušin karatė - tai pilno kontakto kovos menas kilęs iš Japonijos. Išvertus iš japonų kalbos Kyokušin reiškia "absoliučios tiesos bendruomenė", stiliaus simbolis yra Kanku ženklas, kuris simbolizuoja vientisą ir nenutrūkstantį procesą – tobulėti. Tai didžiausia kovinių menų organizacija pasaulyje. 123 - ejose šalyse yra užregistruota virš 12 mln. narių.
Šis kovos stilius turi tris išsireiškimo būdus: kumite (kova su varžovu), kata (kova su šešėliu, sudėtingų smūgių ir blokų demonstravimas) bei tameshiwari (įvairių daiktų laužymo technika).
Karatė kiokušin stiliaus įkūrėjas pasaulinio mąsto legenda – Masutatsu Oyama. Visą gyvenimą atidavęs fiziniam ir dvasiniam tobulėjimui. Jis pasauliui rodė neįtikėtinus žmogaus sugebėjimus: rankos smūgiu nukirsdavo jaučiams ragus, laužydavo storiausias lentas, iš viso sukovojo apie tris šimtus kovų su skirtingų kovos menų atstovais. Beveik visas kovas laimėdavo vienu – nokautuojančiu smūgiu. Oyama norėjo parodyti pasauliui, kad jėga glūdi kiekviename iš mūsų.
MASUTATSU OYAMA (1923-1994)
Kiokušin karatė turi du simbolius, kurie reprezentuoja stilių:
1. Kanku simbolis: Jis kilęs iš Kanku katos. Taškai viršuje simbolizuoja aukščiausiąją ribą. Platesnės dalys (šonuose) simbolizuoja tvirtumą ir jėgą. Centras - begalybę ir gilumą, į kurį žiūrint yra suvienijamas kūnas ir protas. Apskritimas aplink Kanku simbolizuoja nenutrūkstamumą
2. Kaligrafinis simbolis: Sensei Haramotoki - kaligrafijos meistras bei Sosai Mas Oyama draugas, nutapė kaligrafinį ženklą, kurio reikšmė „Aukščiausia tiesos visuomenė“
Kiokušin karatė reikšmė: KYOKU - galutinis, pirminis, SHIN - tiesa ar tikrovė, KAI - sutikti, susijungti ar susivienyti bei KARATĖ - beginklė, tuščia ranka.
Po Matsutatsu Oyamos mirties jo įkurtai Kyokushin karate organizacijai suskilus į dvi pagrindines ir keletą smulkių organizacijų, Lietuvoje dominuojanti organizacija Shinkyokushinkai, vadovaujama Kenji Midori, naudoja ją identifikuojančius simbolius – naująjį kanku ženklą ir jį atitinkantį kaligrafinį simbolį:
Apskritimo aukščiausiame taške esantis apskritimas simbolizuoja protą, centras – sugebėjimus ir meistriškumą, o apačioje esantis pusmėnulis kūno tvirtumą ir jėgą.