Eventas Gužauskas absoliutus Europos čempionas, Dominykui Juškevičiui Europos jaunimo bronza

Šeštadienį Bulgarijos sostinėje Sofijoje vyko Europos karatė kiokušin suaugusiųjų absoliučios svorio kategorijos ir jaunimo U22. Šiose varžybose suaugusiųjų tarpe varžėsi shodanietis Eventas Gužauskas, o jaunimo tarpe Julius Urbonas -85kg., ir Dominykas Juškevičius +85kg.

Saugusiųjų kategorijoje varžybos vyko be svorio kategorijų ir jose varžėsi 28 dalyviai iš 10 šalių. Klaipėdos universiteto studentui Eventui Gužauskui tai buvo debiutas tokio lygio varžybose, kurios laikomos itin prestižinėm ir nugalėti jose yra labai sunku. Pirmoje kovoje Eventas susitiko su dvimetriniu švedu Simonu Palsonu ir efektingu smūgiu su kėlėnu į galvą jį nokautavo. Sekančioje kovoje laukė kova su patyrusiu gruzinu Levan Tsintsadze, pagrindiniam laikui einant į pabaigą Eventas atliko efektingą ataką  bei pasiuntė varžovą į nokdauną taip įtvirtindamas jau antrą pergalę. Trečioje kovoje teko jėgas išbandyti su vienu labiausiai patyrusių ir pasiekusių Lietuvos rinktinės sportininkų Vytautu Cėpla, kuris praitame Europos absoliučiame čempionate užėmė 3 vietą. Po atkaklios kovos teisėjai pergalę skyrė Eventui Gužauskui. Pusfinalio kovoje jau laukė pajėgus varžovas iš Lenkijos Marek Wolny, nors kova vyko permainingai vis dėlto lietuviui pavyko išplėšti pergalę ir patekti į finalą. Finalinėje kovoje laukė šeimininkų atstovas, labai pajėgus varžovas iš Bulgarijos Vasilij Vangelov, kuris praitoje kovoje eliminavo kitą labai pajėgų kovotoją iš Lietuvos Antaną Klibavičių. Po labai gražios ir atkaklios finalinės kovos, kurios nugalėtojui išaiškinti prireikė pratęsimo, teisėjai pergalę skyrė Eventui Gužauskui.

Ši pergalė yra ypatinga tuom, kad paskutinį kartą Europos absoliučios svorio kategorijos čempionu Lietuvos atstatovas tapo bene prieš 20 metų, ir nuo to laiko nei vienam lietuviui nepavyko pasiekti tokių aukštumų. Taipogi šia pergalė Eventas užsitikrino kelialapį į Pasaulio taurės varžybas, kurios kitų metų liepos mėnesį vyks Kazakstane.

Jaunimo amžiaus grupėje ( iki 22metų) varžybose debiutavo Julius Urbonas ir Dominykas Juškevčius. Sėkmingai varžybos susiklostė kitam Klaipėdos universiteto studentui Dominykui Juškevičiui, kuris ketvirtfinalio kovoje po pratęsimo įveikė vengrą Davida Gulias, tačiau pusfinalyje turėjo pripažinti praitų metų Europos čempiono Anatolij Žuravel pranašumą, kuris vėliau ir  tapo varžybų nugalėtoju. Kitam shodaniečiui Juliui Urbonui jau pirmoje kovoje po pratęsimo teko pripažinti vengro Balint Ujvari pranašumą.

Į varžybas shodaniečius lydėjęs karatė mokyklos „Shodan“ vadovas Lukas Kubilius džiaugiasi savo auklėtinių laimėjimais, ypač Evento Gužausko įspūdinga pergale, bei jaunimo puikiu debiutu. Mūsų karatė mokykla „Shodan“ įrodo, kad turime pajėgiausius kovotojus visose amžiaus grupėse nuo vaikų iki suaugusiųjų ir esame tikrai vieni pajėgiausių Europoje.

SUSISIEKITE

55520

1,2% parama

Ar norite paremti mūsų klubą?

Paremti
Partneriai

© 2020-21 Visos teisės saugomos Karate apranga Karate kimono

Sprendimas: www.webmod.lt