Iš Europos čempionato shodaniečiai parsivežė 8 medalius

Savaitgalyje Vengrijos sostinėje Budapešte vyko Europos jaunučių U16 ir jaunimo U21 ir suaugusiųjų absoliučios svorio kategorijų čempionatas. Šios varžybose dalyvavo virš 400 kovotojų iš 25 Europos šalių. Sėkmingai šios varžybose Lietuvos garbę gynė karatė kiokušin mokyklos „Shodan“ auklėtiniai iškovoję 1 aukso, 5 sidabro ir 2 bronzos.

Varžybos prasidėjo nuo kata (kovos techniko demonstravimo) rungties, kurioje varžėsi Viktorija Zykaitė jaunučių U16 amžiaus grupėje ir Matas Jonauskas jaunimo U21 amžiaus grupėje. Abu shodaniečiai sėkmingai debiutavo nugalėdami savo pirmus varžovus, bet deja antros kovos barjero įveikti nepavyko.

Toliau kovas tęsė jaunučių amžiaus grupė, kurioje antrus metus iš eilės Europos čempiono vardą iškovojo Artūras Kuzminskas kovojęs sunkiausioje +75kg. svorio kategorijoje. Pirmoje kovoje nugalėtojas danas Tobias Skafte Andersen, ketvirtfinalyje įveiktas ukrainietis Andrij Syrik, pusfinalyje jokių galimybių laimėt nepalikta bulgarui Jeyhan Idriz, na o finale taip pat akivaizdžia persvara įveiktas kitas Ukrainos kovotojas Mykyta Kulyk.
Vicečempiono vardą sv.kat. -55kg iškovojo Edvardas Petrauskas. Shodanietis praitais metais iškovojo Europoje auksą, deja šiais metais pakartot rezultato nepavyko, įveikus tris savo varžovus finale nusileista labai pajėgiam vengrui Barnabas Gal. Vicečempionės vardą iškovojo puikiai Europos čempionate debiutavusi Viktorija Zykaitė kovojusi sv.kat. -50kg. Nepavykus laimėti kata runtyje medalio Viktorija su kaupu atsigriebė kovų rungtyje ir pademonstravusi tikrą kovotojos charakterį pateko į finalą. Po atkaklios kovos nusileista tik pajėgiai kovotojai iš Ukrainos Anastasia Levko. Bronzos medalį vaikinų amžiaus grupėje sv.kat. -75kg iškovojo Maidas Tarvydas. Įveikės varžovus iš Vengrijos ir Ukrainos, shodanietis pusfinalyje turėjo pripažinti bulgaro Nikolai Smilenov pranašumą. Garbingai kovojo tačiau jau po pirmų kovų iš varžybų pasitraukė Urtė Urbonavičiūtė, Gabrielius Skėrys, Kristupas Balčiūnas.
Jaunimo amžiaus grupėje kelią į finalą prasimušė net trys shodaniečiai Ieva Budrytė -65kg., Laura Pikturnaitė +65kg., ir Laurynas Vaičikauskas -80kg. Ieva Budrytė pirmoje kovoje po pratęsimo palaužės labai pajėgios ukrainietės Olesia Koval pasipriešinimą, pusfinalyje nugalėjo vengrę Bettina Gorok. Deja, finale nors pirmauta per pagrindinį laiką, bet kovai persikėlus į pratęsimą nusileista rumunei Patriciai Farcas. Laura Pikturnaitė taipogi sėkmingai pirmoje kovoje įveikė vengrę Petra Serves, pusfinalyje nugalėta lenkė Kinga Mierzejevska, o finale nusileista labai pajėgai vengrei Scenge Toth.
Bronzos medaliu svorio kategorijoje -85kg. džiaugėsi Julius Urbonas, kuris lygioje kovoje pusfinalyje abejotinu teisėju sprendimu turėjo pripažinti ukrainiečio Jurij Kriukov pranašumą, kuris vėliau ir tapo šių varžybų nugalėtoju. Garbingai kovojo tačiau prizininkais tapti nepavyko Jūratei Milašiūtei, Monikai Tydikaitei, Marijai Kubiliūtei, Taironui Tilvikui, Žygimantui Šniaukui.

Laurynas Vaičikauskas pirmoje kovoje ankšiau laiko įveikė lenką Jerzy Pryga, pusfinalyje taipogi akivaizdžia persvara įveikė azerbaidžanietį Vahid Rzazade, ir tik  finale nusileista gruzinui David Baramidze.

Suaugusiųjų absoliučioje svorio kategorijoje sėkmingiausiai kovoti sekėsi Eventui Gužauskas. Shodanietis užėmė 5-8 vietą. Įveikti Norvegijos, Ispanijos, Vengrijos kovotojai, deja, ketvirtfinalio kovoje nusileista varžovui iš Lietuvos Kęstučiui Radvilai.

Merginų tarpe sėkmingiausiai kovoti sekėsi Erikai Rukšėnaitei, kuri nugalėjo varžovę iš Norvegijos, bet sekančioje kovoje po pratęsimo teko pripažinti ispanės pranašumą. Skaistei Venckutei ir Monikai Ryžkovaite varžybose nepavyko įveikti pirmo etapo.

Shodan trenerių komanda džiaugiasi savo auklėtinių pasiekimais aukščiausio lygio varžybose. Kiekvienais metais pavyksta iš svarbiausių varžybų parsivežti visokių spalvų apdovanojimų bei įrodyti, kad esame vieni stipriausių ne tik Lietuvoje bet ir Europoje.