Karate Olimpiadoje Japonijoje – mokytojas Lukas Kubilius užėmė istorinę 4v.

Iš Tokijo, Japonijos šią savaitę sugrįžo Lietuvos kiokušin karatė rinktinė, kuri dalyvavo kas ketveri metai rengiamame  jau 10-tajame Absoliutaus Pasaulio karate čempionate, dar vadinamas karate Olimpiadoje. Varžybose buvo kovojama dėl vyrų ir moterų absoliutaus pasaulio čempiono titulo. Pasaulio karate organizacija (WKO), jungianti 82 šalis, šias varžybas vykdo pagal karate kyokushin pilno kontakto taisykles.

 

Vyrų absoliučioje kategorijoje startavo 129 dalyviai iš 53 šalių. Norint tapti pasaulio karate čempionu, laimėtojui teko įveikti net 7 varžovus (kiekviena kova gali trukti iki 9 min.). Moterų absoliučioje svorio kategorijoje varžėsi 29 dalyvės.

Sėkmingiausiai vyrų tarpe kovojo karate kiokušin mokyklos „Shodan“ mokytojas Lukas Kubilius. Lukas sugebėjo nužengti net iki varžybų pusfinalio ir iškovoti 4 v. (tai antras rezultatas per visą karate kiokušin Lietuvos istoriją).

Pirmoje kovoje Lukas per pagrindinį laiką įveikė varžovą iš Danijos Beka Gogiberidze 5-0 teisėjų sprendimu. Antroje kovoje laukė pavojingas varžovas iš Japonijos, šalies vidutinio svorio čempionas Kazuhito Yamada. Tai buvo labai svarbi kova, tiek psicholiškai tiek fiziškai. Varžybų šeiminkai numatydami grėsmę visada stengiasi pajėgiems varžovams sudėlioti burtus taip kad jiems kuo sunkiau tektų įveikti vis sekantį etapą. Be to prieš keturis metus kaip tik antroje kovoje Lukas nusileido varžovui iš Kazakstano ir pasitraukė iš Pasaulio čempionato. Bet viskas susiklostė sėkmingai, su treneriu Vladimiru Silvaško pasirinkta taktika puikiai pasiteisino, ir japonas buvo įveiktas akivaizdžia persvara per pagrindinį laiką, keturi iš penkių teisėjų skyrę pergalę, o vienas davė lygiasias 4-0.

Trečia kova taipogi nieko gero nežadėjo, nes joje iškarto burtai suvedė su Pasaulio taurės prizininku Australu Sam Gilbert. Australas itin gerai žinomas kovotojas tiek pasaulyje tiek Japonijoje, nepaisant to, kad yra iš Australijos jis gyvena ir bei treniruojasi Japonijoje turi savo klubą. Tad jis Japonijoje jautėsi kaip namie. Prasidėjus kovai ji vyko apylygiai, tačiau kovos vidury Lukas sugebėjo atlikti specialiai ruoštą čempionatui kombinaciją ir varžovas buvo užkluptas nepasiruošęs bei pasiųstas į nokdauną. Sėkmingai bei efektyviai buvo įveikatas dar vienas varžybų etapas.

Ketvirtoje kovoje laukė labai grėsmingas varžovas iš Kazakstano, Azijos čempionas, Vladimir Artiušin. Vladimiras ne tik Azijos čempionas, bet ir daugelių turnyrų Europoje nugalėtojas, tad buvo gerai žinomas visiems varžovas. Nuo pat kovos pradžios Lukas pradėjo spausti varžovą bei grėsmingai atakuoti, kazachas taip ir nesugebėjo rasti būdų kaip apsiginti nuo šių atakų. Taktika užklupti varžovą nuo pat pirmų minučių ir dirbti 100 proc pajėgumu vėl pasiteisino.

Įveikus kovotoją iš Kazakstano tapo aišku, kad pasiektas rezultatas jau viršijo lūkesčius, kadangi jau patekta tarp 8 stipriausių pasaulio kovotojų. Tai dar labiau įkvėpė ir suteikė jėgų ketvirtfinalio kovai, kurioje teko kovotu su danu Brian Jakobsen. Danas prieš tai kovoje pateikė sensaciją įveikdamas praito pasaulio čempionato nugalėtoją japoną Takajuki Tsukagoshi. Kova su danu buvo pati sunkiausia ir pareikalavo daug
jėgų – kadangi tai jau buvo 5 kova jautėsi išsekimas ir nuovargis, o danas buvo ant bangos po pergalės prieš Pasaulio čempioną. Kova truko net 2 pratęsimus, paskutinio pratęsimo pabaigoje Lukas sugebėjo pademonstruoti charakterį bei surast jėgų spurtui, tad kovai pasibaigus 3 teisėjai skyrė pergalę Lukui, o 2 lygiasias, tai reiškė, kad kova laimėta ir praitas dar vienas etapas.

Po kovos su danu buvo išeikvoti paskutiniai energijos resursai, taipogi norint laimėti kovą teko paaukoti gynybą bei patirti ženklių sužalojimų. Laukė pusfinalis, tačiau per 5 kovas patirti sužalojimai bei praleisti smūgiai buvo ženklūs – priekinė koja buvo stipriai pamušta ir faktiškai sunkiai galima buvo stovėt ant kojų.
Pusfinalyje laukė japonijos čempionas vienas favoritų Tsutomu Murayama – Japonijos komanda akylai stebėjo Luko kovas ir matė, kur lietuvis buvo patyręs daugiausiai sužalojimų, tad pačioje kovos pradžioje varžovas puolė iškarto smūgiuoti į traumuotą koją ir taip laimėjo kovą. Lukui dar teko vienas išbandymas – kova dėl trečios vietos prieš Pasaulio vidutinio svorio čempioną rusą Roman Nesterenko, rusas buvo įveikiamas varžovas ir jau teko prieš tai su juo kovoti, tačiau patirūs tokia trauma kovos baigtis buvo iš anksto aiški. Nepaisant to, lietuvis parodė charakterį ir išėjo kovoti su traumuota koja, rusas ilgai nedelsė ir savo progos nepraleido.

Nepaisant to, kad visai nedaug pritrūko iki dar aukštesnio pasiekimo, karate kiokušin mokyklos „Shodan“ mokytojo pademonstruotas rezultas karatė Olimpiadoje, yra antras per visą Lietuvos karatė kiokušin 30 metų gyvavimo istoriją. Antrą vietą prieš keturis metus yra iškovojęs Donatas Imbras, kuris šiame čempionate pralaimėjo jau antrą kovą. Karate Olimpiadoje, kadangi joje dalyvauja virš 130 dalyvių vienoje absoliučioje svorio kategorijoje, apdovanojamos yra pirmos 8 vietos – jos skaitomos kaip prizinės. Per visą istoriją tik trims lietuviams pavyko patekti į aštuntuką – vienas iš jų klaipėdietis Lukas Kubilius šiais metais patekęs į pusfinalį ir iškovojęs 4v.

Varžybas papuošė žymaus Holivudo aktoriaus karate kyokushin meistro Dolph Lundgren parodomoji programa, nors aktoriau jau arti 60 jis puikios fizinės formos ir pavydėtino kūno sudėjimo. Žvaigždė ne tik demonstravo savigynos techniką bet ir laužė blokus ledo luitų.

Šioms varžyboms Lukas su treneriu Vladimiru Silvaško ruošėsi daugiau nei 6 mėnesius, tačiau link tų varžybų palaipsniui buvo eita net 4 metus. Dėkojame savo remėjams labdaros ir paramos fondui „Gerumo versmė“ bei jos vadovei Ingai Gusiatinai, nuolatos remiantiems karate kyokushin mokyklą „Shodan“ bei sudariusiems Lukui puikias sąlygas ruoštis šioms varžyboms.

SUSISIEKITE

19772

1,2% parama

Ar norite paremti mūsų klubą?

Paremti
Partneriai

© 2020-21 Visos teisės saugomos Karate apranga Karate kimono

Sprendimas: www.webmod.lt