Lietuvos jaunimo čempionatas U-22

Savaitgalyje Panevėžyje vykusiame Lietuvos jaunimo 18-22m. karate kyokushin čempionate puikiai sekėsi karate kyokushin mokyklos „Shodan“ kovotojams. Europos čempiono Luko Kubiliaus treniruojami auklėtiniai po sėkmingų kovų lipo ant apdovanojimų pakylos, taip iškovodami vietas nacionalinėje rinktinėje ir kelialapius į Europos jaunimo čempionatą.

Geriausiai kovoti sekėsi šių metų Lietuvos suaugusiųjų čempionato prizininkui Andriui Viktoravičiui, kuris sv. kat. Iki 70kg nepaliko jokių vilčių savo varžovams ir akivaizdžia persvara per pagrindinį laiką juos įveikė. Andrius yra laikomas Lietuvoje perspektyviausiu kovotoju šioje svorio kategorijoje.  Šioje kategorijoje bronzos medalį laimėjo Tautvydas Šniaukas, nors Tautvydas ir pralaimėjo pusfinalio kovą tačiau be šios kovas visas kovas efektingai laimėjo nokautuodamas savo varžovus.

Sv.kat. iki 80kg. sidabro medalį iškovojo Arnoldas Stanius, kuris tik  finale nusileido pajėgiam kovotojui iš Kauno, o Tomas Struopus pasipuošė taip pat sidabro medaliu tik -85kg. sv.kat., sėkmingiau sustartuoti Tomui sutrukdė pusfinalio kovoje patirta rimta rankos trauma. Sunkiausioje svorio kategorijoje +85kg sėkmingai 2 kovas laimėjo ir į finalą pateko Egidijus Stanaitis, kuris tik po visų pratęsimų nusileido savo varžovui iš Vilniaus ir tenkinosi sidabro medaliu.

Merginų tarpe sidabro medalį laimėjo Raminta Pitrėnaitė, kiek nepasisekė Julijai Glotovaitei, kurią burtai jau pirmoje kovoje suvedė su būsima čempione varžove iš Kauno, kuriai buvo nežymiai nusileista.

Šios varžybos jaunimui buvo vienos svarbiausių sezono, nes tai buvo atranka į Europos čempionatą. Reikia pasidžiaugti, kad shodaniečiai iškovojo net 6 kelialapius, ir šiuo metu yra stipriausi Lietuvoje ne tik vaikų ir jaunučių  tarpe bet ir jaunimo kategorijoje. Smagu, kad visi kovotojai yra ne tik geri sportininkai bet ir siekia moksle aukštumų – Andrius Viktoravičius, Tomas Struopus, Arnoldas Stanius, Egidijus Stanaitis yra Klaipėdos universiteto studentai, Tautvydas Šniaukas studijuoja kolegijoje, o Julija Glotovaitė ir Raminta Pitrėnaitė žinių semiasi Vilniaus universitetuose.