Lietuvos karate kyokushin jaunimo - studentų U20 čempionatas, bei suaugusiųjų taurė

Šeštadienį Kėdainiuose įvyko Lietuvos karate kyokushin jaunimo - studentų U20 čempionatas, bei suaugusiųjų taurė. Šios varžybos, nepaisant epidemijos visoje šalyje, vyko laikantis saugumo reikalavimų, todėl žiūrovai dalyvauti negalėjo, tačiau varžybas stebėti buvo galima tiesiogine transliacija internete. Karate kyokushin mokykla „Shodan“ iškovojo net 5 medalius: 2 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos.

Merginų jaunimo +65 kg svorio kategorijoje Lietuvos čempione tapo Julija Balčiūtė, kuri finale įrodė pranašumą prieš kovotoją iš Vilniaus Rusnę Gervytę. Svorio kategorijoje iki 65 kg Lietuvos jaunių vicečempione tapo Ugnė Pėlikytė, Klaipėdos LCC universiteto studentė. Pusfinalio kovoje Ugnė atliko efektingą kojos smūgį į galvą ir taip užsitikrino vietą finale, o techniškai atliktas smūgis buvo pripažintas kaip vienas gražiausių varžybų epizodų. Finale teko susitikti su praėjusių metų Lietuvos jaunimo čempione Eliza Rackevič, po atkaklios 2 pratęsimų kovos pergalė buvo skirta varžovei.

Vaikinų jaunimo iki 75 kg kategorijoje užtikrintai nugalėjęs 2 priešininkus, Lietuvos čempionu tapo Žygimantas Šniaukas, Klaipėdos valstybinės kolegijos studentas. Pirmąją kovą Žygimantas laimėjo prieš T. Sirtautą iš „Osu“ klubo, o antroje kovoje nugalėjo N. Zakarauską iš „Argus“ klubo.

Suaugusiųjų taurės varžybose iki 75 kg svorio kategorijoje 3 vietą iškovojo ir pasidabino bronzos medaliu Laurynas Vaičikauskas, Klaipėdos universiteto studentas. Laurynas nugalėjo varžovą pirmoje kovoje, tačiau kitoje - priešininkas buvo pranašesnis. Iki 85 kg svorio kategorijoje bronzos medalį iškovojo Ugnius Knystautas, Klaipėdos universiteto studentas. Ugnius taip pat nugalėjo varžovą pirmoje kovoje, tačiau antrą kovą pralaimėjo. Varžybose dalyvavo ir Ignas Navickas, tiesa, šį kartą Ignas pralaimėjo pirmą kovą ir tolimesnį etapą nepateko.

Visiems kovotojams šis čempionatas yra labai svarbus, nes laimėjus prizinę vietą turi galimybę tapti Lietuvos rinktinės nariu ir atstovauti šalį Europos čempionate.