Mokytojas Lukas Kubilius Europos vicečempionas.

Balandžio 15-16 d. (penktadienį-šeštadienį) Vilniuje Siemens arenoje vyko Europos karate kyokushin suaugusiųjų (vyrų ir moterų) bei jaunių (16-17 m.) čempionatai. Į Vilnių atvyko apie 700 svečių: treneriai, teisėjai, nacionalinių federacijų atstovai.  Čempionatas buvo paskutinis jėgų patikrinimas ir atranka į kas 4 metai Japonijoje, Tokijuje rengiamą 10-ąjį absoliutų pasaulio karate čempionatą.


Net 7 Klaipėdos karate kiokushin mokyklos „Shodan“ kovotojai bandė šiame Europos čempionate patekti tarp geriausių Senojo žemyno sportininkų.


Penktadienį varžybas pradėjo jauniai (16-18m.). Lietuvos rinktinės debiutantės Rita Kasperavičiūtė ir Gintarė Tydikaitė kovos -55kg.sv. kat., Viktorija Mockutė -60kg. sv. Kat., Eglė Kunelytė varžyis sv.kat. +65kg., o Joana Tydikaitė dalyvavo kata (kovos su šešėliu rungtyje).

Burtai buvo itin nepalankūs tiek Ritai, tiek Gintarei. Rita jau pirmoje kovoje teko susitikti su metais vyresne užpraitų metų Europos čempione varžove iš Bulgarijos, nepaisant lygios kovos teisėjai skyrė pergalę labiau tituluotai varžovei. Gintarė pirmoje kovoje įveikusi varžovę iš Vengrijos, antroje susitiko su praitų metų Ispanijoje vykusiame Europos čempionato nugalėtoja, kita bulgare. Gintarė niekuo nenusileido varžovei, bei kontroliavo kovą tačiau jau per pagrindinį laiką trys iš dviejų teisėjų skyrė pergalę varžovei, kas sukėlė didelį nepasitenkinimą net žiūrovų tarpe. Pasak Gintarės mokytojo Luko Kubiliaus, Gintarė buvo tikrai pajėgi nugalėti bulgarę ir per pratęsimą jau tikėjomės palaužt varžovę, tačiau teisėjai priėmė absurdišką sprendimą. Gintarė užėmė 5-8v. Beje, abi bulgarės vėliau  ir susitiko šios svorio kategorijos finale. 


Viktorija Mockutė pirmoje kovoje įveikė varžovę iš Azerbadžano, o sekančioje teko susitikt su metais vyresne Lenkijos kovotoja, kuri po atkaklios kovos įrodė savo pranašumą, ir vėliau sugebėjo laimėti sidabrą. Viktorija užėmė 5-8v.


Nepasisekė Eglei Kunelytei, kuri pirmoje kovoje apmaudžiai pralaimėjo varžovei iš Lenkijos. 


Sėkmingai kata rungtyje startavo Lietuvos čempione Joana Tydikaitė, deja, Joanai teisėjai buvo taipogi nepalankūs. Pirmame rate jos kata buvo įvertinta labai žemais balais, nors antrame ir trečiame rate Joana stipriai pasitempė ir buvo tarp geriausių to rato katisčių, deja, to nepakanko ir galutinėje įskaitoje atsilikus vos 0,4 balo Joana liko 4v. 


Šeštadienį varžybas pradėjo suaugę. Sėkmingai kovojo Europos čempionato debiutantė Rosita Magelinskaitė. Rosita pirmoje kovoje įveikė pajėgę kovotoją iš Danijos, o antroje kovoje nusileido vengrei. Nepaisant to, Rositos startas yra tikrai puikus, būdama vos 18 ji buvo jauniausia Lietuvos suaugusiųjų rinktinės narė ir sugebėjo įveikti pirmos kovos barjerą bei užimti 5-8v. Europos čempionate. Taip sparčiai tobulėjant Rosita turėtų greitai užlipti ir ant apdovanotojų pakylos. 


Sėkmingai kovojo ir karate mokyklos "Shodan" mokytojas Lukas Kubilius, kuris pirmoje kovoje į nokdauną pasiuntė varžovą iš Norvegijos. Antroje kovoje per pratęsimą buvo smūgiu į korpusą nokautuotas švedas. Pusfinalio kovoje per pagrindinį laiką akivaizdžia persvara buvo įveiktas vengras. Deja, finalinėje kovoje jėgų pristigo ir Lukas nusileido kitam lietuviui dukart pasaulio vicečempionui Donatui Imbrui. 


Europos čempionate iškovota antra vieta Lukui garantavo kelialapį į Pasaulio čempionatą, kuris jau Spalio mėnesį Tokijuje (Japonijoje). Tokijuje varžysis net 128 dalyviai absolučioje svorio kategorijoje, kurioje ir išaiškės pasaulio čempionas.

 

SUSISIEKITE

51496

1,2% parama

Ar norite paremti mūsų klubą?

Paremti
Partneriai

© 2020-21 Visos teisės saugomos Karate apranga Karate kimono

Sprendimas: www.webmod.lt