Monika Ryžkovaitė iškovojo Europos vicečempionės titulą ir kelialapį į Pasaulio taurę

Savaitgalyje Roskilde, Danijoje vyko Europos suaugusiųjų karatė kiokušin čempionatas, į kurį susirinko pajėgiausi kovotojai iš 30 Europos šalių. Šiose varžybose Lietuvos rinktinės gretose startavo shodaniečiai Eventas Gužauskas ir Monika Ryžkovaitė.

Merginų svorio kategorijoje +60kg Europos čempionate debiutavo Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos abiturientė Monika Ryžkovaitė. Monikai tai buvo pirmas Europos suaugusiųjų čempionatas, ir be to klaipėdietė buvo pati jauniausia Europos suaugusiųjų čempionato dalyvė.  Lietuvos čempionate pateikusi staigmeną ir finale nugalėjusi daugkartinę Europos čempionato prizininkę Nora Vaznelytę, Monika iškovojo kelialapį į Europos čempionatą. Burtai lėmė, kad jau pirmoje kovoje teko jėgas išbandyti su daugkartien Europos čempionato prizininkę, patyrusia lenke Agata Vinierska. Nepaisant to, kad kovos favoritė buvo lenkė, klaipėdietė nepaisė jokių autoritetų ir ryžtingai pradėjo kovą, primetė labai aukštą kovos tempą su kuo lenkė nesusitvarkė ir jau po pagrindinio laiko teisėjai skyrė pergalę lietuvei. Pateikusi sensaciją pirmoje kovoje Monika nesustojo ir pusfinalyje taipogi per pagrindinį laiką įrodė savo pranašumą prieš Ispanijos čempionęAiala Garcia.Finalinė kova buvo išties atkakli, šįkart varžovė buvo švedė Sara Hage, vietinių sirgalių palaikoma švedė taipogi nesusitvarkė su išskirtine shodanietės kovos taktika ir jau po pagrindinio laiko pergalė daugelio nuomone turėjo atitekt lietuvei, bet tik 2 iš 5 teisėjų parodė tokį sprendimą, trūko vos vieno balso ir jau per pagrindinį laiką būtų pergalė atitekus Monikai. Po pirmo pratęsimo Monika buvo vėl aktyvesnė tačiau vėl 4 teisėjai skyrė lygiąsias o 1 pergalę, pasibaigus antram pratęsimui  - analogiškas teisėjų sprendimas. Pagal varžybų taisykles jai po dviejų pratęsimų yra lygiosios tada kovotojos sveriamos, kadangi svorio skirtumo nebuvo buvo paskelbtas paskutinis 3 pratęsimas. Jo  metu jau jėgos buvo apyligės ir aktyviai tribūnų palaikoma švedė išlygino kovą. Pasibaigus 3 pratęsimui teisėjų sprendimas jau buvo 4-1 švedės naudai.  Monikai Ryžkovaitei atiteko ne tik Europos vicečempionės titulas, bet ir paskutinis kelialapis į Pasaulio čempionatą pagal svorio kategorijas, kuris Liepos 1-2 dienomis vyks Kazakstano sostinėje Astanoje.

Vyrų svorio kategorijoje +85kg. kovojęs Eventas Gužauskas pirmoje kovoje susitiko su varžybų šeiminku daugkartiniu Europos čempionato prizininku ir Pasaulio čempionato dalyviu Brian Jakobsen iš Danijos. Jau po pirmo kovos laiko Eventas buvo akivaizdžiai pranašesnis ir turėjo nugalėti, tačiau teisėjai skyrė lygiąsias. Nors Eventas ir buvo pranašesnis tiek per pirmą tiek per antrą pratęsimą, teisėjų nuomone pajėgesnis buvo šeimininkas.  Labai apmaudu, kad dėl šališko teisėjavimo Eventui teko pasitraukti iš varžybų jau po pirmos kovos.

Šiais metais pats svarbiausias karatė kiokušin renginys yra Pasaulio taurės varžybos pagal svorio kategorijas, kuris vyks Kazakstane. Eventas Gužauskas jau praitais metais tapdamas Europos čempionu agbsoliučioje svorio kategorijoje iškovojo kelialapį į šias varžybas, o šiais metas prie Evento prisijungė ir Monika Ryžkovaitė. Tad pirmą kartą karatė kiokušin mokykla „Shodan“ turės net du atstovus Pasaulio taurės varžybose.

SUSISIEKITE

79421

1,2% parama

Ar norite paremti mūsų klubą?

Paremti
Partneriai

 


© 2020-21 Visos teisės saugomos Karate apranga Karate kimono

Sprendimas: www.webmod.lt