Monika Ryžkovaitė pateikė staigmeną Lietuvos suaugusiųjų čempionate

Šeštadienį Vilniuje vykęs Lietuvos karatė kiokušin čempionatas išaiškino stipriausius Lietuvos karatė kiokušin kovotojos. Pirma kartą Lietuvos suaugusiųjų čempionatas vyko pagal naujas svorio kategorijas, kurios yra labiau artimos Olimpinei dvikovinių sporto šakų sistemai. Pirmą kartą Lietuvos suaugusiųjų čempionate varžėsi net 11 shodaniečių, net 8 iš jų tai buvo pirmos tokio aukšto lygio varžybos. Jaunatviškas ryžtas ir maksimalizmas padėjo ir į Klaipėdą parsivežtą net 2 aukso, 2 sidabro ir 4 bronzos apdovanojimai.

Tikrą varžybų staigmeną pateikė jaunoji Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos abiturientė Monika Ryžkovaitė. Shodanietei kovojusiai svorio kategorijoje iki 70kg jau pirmoje kovoje burtai lėme jėgas išbandyti su labai patyrusia ir tituluota varžove daugkartine Europos varžybų prizininke Aneta Meškauskiene. Jau nuo pat pirmų akimirkų Monika aiškiai parodė, kad jokie titulai jos negąsdina ir efektingai bei dideliu tempu pradėjo kovą. Po pagrindinio laiko teisėjai paskelbė lygiasias, tad kova persikėlė į pratęsimą, kurio metu shodanietė visiškai perėmė iniciatyva ir įveikė savo varžovę. Pusfinalio kovoje prieš Moniką neatsilaikė ir kita klaipėdietė Rima Lisinskaitė, o finale jau laukė itin pajėgi kaunietė Nora Vaznelytė. Nora daugelį metų demonstruoja aukštus sportinius rezultatus, ji praitų metų Europos vicečempionė, daugkartinė Lietuvos čempionė, ir šių metų čempionato favoritė. Tačiau ši diena buvo Monikos ir ji niekam nesiruošė nusileisti, finalą shodanietė pradėjo itin agresyviai ir aktyviai bei visas 3 minutes buvo pranašesnė už savo varžovę. Tačiau tai neįtikino teisėjų, kurie skyrė pratęsimą, kas sukėlė salėje stebėjusių žiūrovų pasipiktinimą. Pratęsimo metu Monika dar neatleido diktuojamo kovos tempo ir įrodė, kad ji šiuo metu yra stipriausia savo svorio kategorijoje. Šioje svorio kategorijoje sėkmingai kovojo bei bronzos medalius iškovojo Laura Pikturnaitė, o sv.kat. -55kg. bronzos medaliu džiaugėsi ir Skaistė Venckutė, abi merginos turėjo po tris kovas iš kurių 2 laimėjo.

Vaikinų tarpe sėkmingiausiai kovojo Dominykas Juškevičius, kuris finalinėje kovoje sv.kat. -90kg įveikė jonavietį Beną Čekanavičių. Sidabro medaliais pasipuošė Vilius Lipnickas sv.kat -55kg. ir Gytis Ruzgys -95kg., o bronzą iškovojo Laurynas Vaičikauskas sv.kat. -80, Naglis Piatkovskis sv.kat. -60 kg. Garbingai kovojo tačiau jau po pirmų kovų iš varžybų pasitraukė Julius Urbonas, Ugnius Knystautas ir Tautvydas Šniaukas.

Visa karate mokyklos „Shodan“ trenerių komanda džiaugias užaugusia jaunąją karta, visi šie auklėtiniai dar labai jauni ir tik žengia pirmus žingsnius suaugusiųjų tarpe, dauguma jų yra vos 18-19metų ir abiturientai. Jie yra puikus pavyzdys jaunajai kartai, kaip reikia suderinti sportą ir mokslą bei siekti užsibrėžtų tikslų. Šią dieną karate mokykla „Shodan“ yra stipriausia Lietuvoje ne tik vaikų, jaunučių, jaunių bet ir žengė į suaugusiųjų lyderių gretas.

SUSISIEKITE

97662

1,2% parama

Ar norite paremti mūsų klubą?

Paremti
Partneriai

 


© 2020-21 Visos teisės saugomos Karate apranga Karate kimono

Sprendimas: www.webmod.lt