Net 6 Shodanieičių medaliai Europos jaunučių (14-16m) karate kyokushin čempionate

Šį penktadienį Vroclave (Lenkijoje) vyko Europos jaunučių čempionatas, kuriame startavo apie 200 dalyvių iš 14 Europos valstybių. Itin sėkmingai šiame čempionate pasirodė karate mokyklos „Shodan“ auklėtiniai, kurie iškovojo net  3 sidabro ir 3 bronzos apdovanojimus.

Merginų tarpe sv.kat. -55kg sėkmingai kovojo Skaistė Venckutė, kuri įtikinamai laimėjo net 3 kovas ir pateko į varžybų finalą. Pirmoje kovoje laimėta per pagrindinį laiką prieš Lenkijos atstovę, antroje kovoje taipogi akivaizdžia persvara laimėta prieš vengrę, o pusfinalyje aiškia persvara įveikta ukrainietė. Finalinė kova, deja, Skaistei buvo nesėkminga ir po atkaklios kovos nusileista šeimininkų kovotojai. Tačiau šioje pajėgioje svorio kategorije Skaistės laimėjimas yra tikrai aukštas. Sidabro medalį sv.kat. -60kg laimėjo puikiai kovojusi Aušrinė Mažulytė – pirmoje kovoje įveikta ukrainietė, antroje kovoje po efektyvios ir techniškos atakos  pelnytas pergalingas taškas ir iškovota įtikinama pergalė prieš lenkę, pusfinalio kovoje paskutinėmis sekundėmis po sėkmingų atakų išplėšta pergalė prieš kroatę. Finale Aušrinė po permainingos kovos nedidelė persvara nusileido kitai Lietuvos atstovei iš Vilniaus. Svorio kat. +65kg. Europos  vicečempionės titulą iškovojo Erika Jokubauskaitė. Erika efektyviai įveikė pirmas savo dvi varžoves – laimėta akivaizdžia per pagrindinį laiką. Erika demonstravo gerą kojų techniką taip pelnydama pergalingus taškus.  Deja, Erika finale po 2 pratęsimų nusileido šeimininkų kovotojai  teisėjų balsų persvarą 2-3, nors paskutinio pratęsimo metu buvo akivaizdžiai stipresnė už savo varžovę ir ją spaudė. Taipogi, Europos bronzos medaliu pasipuošė puikiai kovojusi, bet pusfinalyje būsimai čempionei nusileidusi Giedrė Grigūnaitė, kuri startavo sv.kat -55kg.

 

Vaikinų tarpe buvo itin didelė konkurencija, tačiau ir čia shodaniečiai demonstravo aukštą meistriškumą. Sv. kat. -65kg įspūdingai kovojo Karolis Ulteravičius, kuris iškovojo bronzos medalį. Karolio svorio kategorijoje buvo net 26 varžovai. Pirmoje kovoje Karolis akivaizdžiai įveikė lenką, antroje kovoje galingais rankų smūgiais per korpuso apsaugą sugebėjo pasiūsti į nokautą  varžovą iš ukrainos, o trečioje kovoje taipogi akivaizdžia persvara nugalėtas ispanas. Pusfinalio kovoje prieš rumuną Karolis įtikinamai pirmavo ir buvo beveik pramušęs varžovą per korpusą , tačiau paskutinėmis sekundėmis varžovas atliko kojos smūgį, kuris abejotinai buvo įskaitytas kaip efektyvi ataka, po tokios teisėjų klaidos Karoliui liko tenkintis tik bronzos medaliu. Finale rumunas įtikinamai įveikė Lenkijos atstovą, tad galima drąsiai teigti, kad jai ne teisėjai, Karolis  būtų užlipęs ant aukščiausios pakylos. Bronzos medaliu sv.kat. -55kg. taipogi pasipuošė ir Aurelijus Žvaginis – pirmoje kovoje įveikęs Latvijos atstovą, antroje kovoje Aurelijus palaužė ir ukrainietį.  Pusfinalyje Aurelijus susitiko su pajėgiu vengru, ir po atkaklios kovos, kuri net persikėlė į pratęsimą, jam nusileido. Nedaug iki apdovanojimo pritrūko Mantui Petrauskiui kovojusiam sv.kat. -70kg.Mantas sėkmingai pradėjo varžybas įveikdamas savo pirmus varžovus, tačiau po atkaklios ir permainingos ketvirtfinalio kovos Mantas turėjo pripažint varžovo iš Ukrainos pranašumą. Tad Mantui teko tenkintnis 5-8v.


Taipogi, šiose varžybose garbingai kovojo ir rinktinės garbę gynė Laimonas Šerpytis, Dominykas Juškevičius, Danielė Zeleniūtė, Gabija Medikytė, Beatričė Bugenytė ir Viktorija Lingaitytė. Deja šiems kovotojams varžybos susiklostė nesėkmingai ir buvo pralaimėta jau pirmose kovose.

 

Norint patekti į Europos čempionatą „Shodan“ mokyklos auklėtiniai turėjo praeiti sunkią atranką Lietuvoje, kur buvo itin didelė konkurencija. Vien dalyvavimas tokio aukšto lygio varžybos jau yra didelis pasiekimas jauniesiems kovotojams, tad tikria turime pasidžiaugti už visus, kurie dalyvavo ir dėjo visas pastangas pergalei pasiekti. Tai, kad net pusę  shodaniečių sugebėjo užkopti ant prizininkų pakylos, rodo jog karate mokykla „Shodan“ sugeba paruošti ne tik Lietuvos čempionato bet ir Europos čempionato prizininkus.  Mokykla dėkoja savo nuolatiniam remėjui labdaros ir paramos fondui „Gerumo Versmė“ bei jo steigėjams Martinui bei Ingai Gusiatinams, prisidėjus prie sportininkų pasiruošimo šioms varžyboms ir aprūpinus juos papildais ir vitaminais. Mokyklos vadovas bei sportininkų mokytojas Lukas Kubilius lydėjęs sportininkus į varžybas pasidžiaugė itin aukštu savo auklėtinių meistriškumo lygiu, jai ne kai kurie abejotini teisėjų sprendimai būtume turėjo dar daugiau prizininkų ir Europos čempionų.

SUSISIEKITE

10720

1,2% parama

Ar norite paremti mūsų klubą?

Paremti
Partneriai

© 2020-21 Visos teisės saugomos Karate apranga Karate kimono

Sprendimas: www.webmod.lt