Olandijoje shodaniečiai iškovojo net 20 medalių

Olandijoje vykusiame atvirame kyokushin karate čempionate puikiai pasirodė kyokushin karate mokyklos „Shodan“ kovotojai. Šis tarptautinis turnyras kasmet vis sugeba sutraukti nemažai dalyvių – šiais metais jų susirinko apie 220, net iš 6 šalių. Į šias varžybas shodaniečiai keliavo pilnu autobusu kovotojų, kurie buvo pasiryžę įveikti visus savo varžovus bei įgyti patirties.

Reikia pasidžiaugti, kad esant didelei konkurencijai ir atvykus nemažam būriui pajėgių kovotojų iš užsienio šalių pavyko iškovoti tiek gausiai medalių - iškovoti net 5 aukso, 11 sidabro ir 4 bronzos apdovanojimai.

Saugusiųjų amžiaus grupėje startavo Shodan mokyklos treneriai Tomas Struopus ir Tautvydas Šniaukas, bei pirmą kartą suaugusiųjų tarpe jėgas išbandė Oleg Zemlianksij. Tomas Struopus kovojo +80kg svorio kategorijoje ir pirmoje kovoje po efektingo ir tikslaus rankos smūgio pasiuntė į nokdauną pajėgų varžovą iš Olandijos. Antroje kovoje Tomas įtikinamai įveikė Švedijos kovotoją, o trečioje taipogi akivaizdžia persvara nugalėjo olandijos atstovą bei pirmą kartą tapo Olandijos čempionu. Tautvydas Šniaukas kovojęs -70kg svorio kategorijoje pirmoje kovoje įtikinamai įveikė olandą, pusfinalio kovoje labai techniškai pasiuntė į nokdauną kovotoją iš Švedijos, o finale deja neatsilaikė prieš labai pajėgų varžovą taipogi iš Švedijos.

Jaunių (16-17m.) amžiaus grupėje čempionu tapo Ričardas Drugeika bei Aistė Jankauskaitė, vicečempiono vardą iškovojo Taironas Tilvikas, bronzos medaliu pasipuošė Jūratė Milašiūtė. Nedaug iki medalių pritrūko kovojo dėl bronzos apdovanojimų pralaimėjusiems, bet garbingai kovojusiems Dominykui Muntrimui ir Eimantui Šarkauskui.
Jaunučių (14-15m.) amžiaus grupėje čempionu tapo Sergej Zemlianskij, sidabro medaliu pasipuošė Dovydas Martišius, bronzos medalį iškovojo Žygimantas Šniaukas ir Viktorija Kopninaitė, nedaug iki medalio pritrūko 4 vietą iškovojusiam Alanui Butkui.

Vaikų tarpe čempionais tapo Marija Sekunda, sidabro medalius iškovojo Tomas Konovalov, Dominykas Riauba, Gabrielė Zakaraitė, Emilija Česnakaitė, Vaiva Šalkauskytė, Gustas Petrošius, Arnoldas Žvinklys, Dovydas Galyginas,  bronzos medaliais pasipuošė Ainaras Butkus.

„Shodan“ mokyklos vadovas Lukas Kubilius džiaugiasi, kad auga nauja perspektyvi karta sportininkų, o senieji taipogi neatsipalaiduoja ir neapleidžia lyderių pozicijų bei semiasi partirties užsienio varžybose.  Jaunučiams Ričardui Drugeikai, Dominykui Muntrimui, Aistei Jankauskaitei, Dovydui Martišiui tai buvo gera repeticija ir jėgų išbandymas prieš artėjantį Europos jaunučių čempionatą, kuris lapkričio 27-28d. vyks Lenkijoje.