Sėkmingas shodaniečių startas Europos čempionate

Šį savaitgaly, Azerbaidžano sostinėje Baku vykęs Europos jaunių (16-18m.) čempionatas buvo itin sėkmingas karate mokyklos „Shodan“ auklėtiniams. Iškovoti net 3 aukso ir 2 bronzos medaliai – tai geriausias rezultatas per visą karate mokyklos gyvavimo istoriją.


Varžybos prasidėjo nuo kata (technikos demonstravimo) rungties, kurioje Lietuvos bei Klaipėdos miesto garbę gynė Rima Barusaitė („Ąžuolyno gimnazija) , Skaistė Venckutė („Varpo“ gimnazija), Julius Urbonas („Ažuolyno“ gimnazija). Visi shodaniečiai itin sėkmingai pradėjo varžybas bei po pirmo rato Rima Barusaitė buvo pirma, Julius Urbonas antras, o Skaistė Venckutė trečia. Tad visi klaipėdiečiai pateko į pusfinalį, kuriame toliau varžėsi aštuoni dalyviai. Pusfinalis buvo taipogi sėkmingas, nes Rima išlaikė lyderio poziciją, Julius smuktelėjo į trečią vietą, o Skaistė taipogi buvo trečia. Į finalą pateko geriausi keturi kata rungties dalyviai. Po atkaklaus finalo sėkmė lydėjo Rimą, kuri įtikinamai laimėjo ir finalą bei tapo Europos čempione, nedaug iki medalio pritrūko Skaistei bei Juliui, kurie vos vos nusileido savo varžovams ir nukrito į 4 vietą. Reikia pasidžiaugti, kad pirmą kartą Lietuvos rinktinei atstovavo net trys kata dalyviai iš Klaipėdos ir visi jie pateko į varžybų finalą.


Pasibaigus kata rungčiai prasidėjo taip lauktos kovos. Svorio kategorijoje iki 55kg Rima Barusaitė pirmoje kovoje įveikė labai pajėgią bulgarę, pusfinalio kovoje palaužė vengę, o finale po pratęsimo nugalėjo kitą Bulgarijos kovotoją.  Svorio kategorijoje 60kg kovojo praitų metų Europos jaunių čempionė Skaistė Venckutė, kuri pirmoje kovoje galingais rankų smūgiais į nokautą pasiuntė varžovę iš Danijos, pusfinalio kovoje Skaistė įtikinamai laimėjo prieš vengrę, o finalinėje kovoje po 2 pratęsimų palaužė kovotojos iš Bulgarijos pasipriešinimą. Įdomu tai, kad su ta pačia bulgare Skaistei teko kovoti ir praitų metų Europos čempionato finale Šveicarijoje. Svorio kategorijoje virš 65 kg kovojusiai Ugnei Daukšaitei („Ąžuolyno“ gimnazija), ketvirtfinalio kovoje, deja, bet teko pripažinti varžovės iš Lenkijos pranašumą bei pasitraukti iš varžybų.  Savo atrankines kovas laimėjo ir į pusfinalius pateko Vilius Lipnickas („Vėtrungės“ gimnazija) iki 55kg, bei Olegas Zemlianskij („Aukuro“ gimnazija) iki 60kg. Pusfinalio kovoje Vilius palaipsniui augino savo pranašumą ir atrodė pajėgesnis už savo varžovą iš Azerbaidžano, po pirmo laiko buvo paskelbtas pratęsimas, kurio metu Viliaus pranašumas taipogi jautėsi. Pasibaigus pratęsimo laikui du teisėjai skyrė pergalę klaipėdiečiui, o trys – lygiasias. Deja, pasvėrus abu kovotojus svorio skirtumas buvo daugiau nei 3 kg, tad pagal varžybų taisykles šeimininkų atstovas buvo paskelbtas nugalėtoju. Kitame pusfinalyje Olegas neįstengė labiau pasipriešinti galingam ir fiziškai geriau sudėtam azerbaidžaniečiui. Reikia pastebėti, kad klaipėdiečiams kelią į finalą užkirtę  šeimininkų kovotojai ir tapo savo svorio kategorijų čempionais.


Taipogi specialų prizą pasibaigus varžyboms gavo Rima Barusaitė, kuri buvo pripažinta techniškiausia Europos čempionato kovotoja merginų tarpe.


Varžyboms auklėtinius ruošę karate mokyklos „Shodan“ mokytojai Viktorija Kubilienė ir Lukas Kubilius, bei visa trenerių komanda – Tomas Struopus, Aivaras Baltmiškis, Asta Dauskurtė, Eugenijus Dauskurtas, Gabrielius Stanevičius, džiaugiasi tokia sėkme. Shodan mokyklos auklėtiniai yra ne tik stipriausi Lietuvoje, bet ir įrodo, kad gali būti stipriausi ir Europoje – iškovoti 5 medaliai yra tikrai aukštas įvertinimas, kuris parodo profesionalų, nuoširdų bei nuoseklų darbą ugdant jaunąją kartą. Rima Barusaitė tapo pirmąją Lietuvos kovotoja, kuri Europos jaunių čempionate sugebėjo iškovoti 2 aukso medalius tiek kata tiek kovų rungtyje, to iki šiol niekam nėra pavykę padaryti. O Skaistė Venckutė sugebėjo apginti čempionės vardą antrus metus iš eilės, kas iki šiol nebuvo pasiekta nei vieno iš klaipėdiečių. Visa „Shodan“ komanda nuoširdžiai dėkoja UAB „Minibank“ vadovui Jauniui Skierui ir Labdaros ir paramos fondui „Gerumo Versmė“ už pasiruošimui skirtus taip reikalingus maisto papildus bei vitaminus, kurie leido pasiekti optimalią formą bei aukščiausius rezultatus.


SUSISIEKITE

18428

1,2% parama

Ar norite paremti mūsų klubą?

Paremti
Partneriai

© 2020-21 Visos teisės saugomos Karate apranga Karate kimono

Sprendimas: www.webmod.lt