Shodan jauniai stipriausi Lietuvoje 2016m.

Sekmadienį Vilniuje vyko Lietuvos jaunių 16-18m. kyokushin karate čempionatas, kuriame puikius rezultatus pasiekė karate kyokushin mokyklos „Shodan“ kovotojai. Šios varžybos buvo tuo pačiu ir atranka į Europos čempionatą, kuris gegužės mėnesį vyks Gruzijos sostinėje Tbilisyje.  Po visą dieną trukusių atkaklių ir įnirtingų kovų shodaniečiai iškovojo  net 13 medalių – 4 aukso, 6 sidabro, ir 3bronzos.

Merginų tarpe nesulaikoma buvo Aistė Jankauskaitė kovojusi sv. kat -50kg., shodanietė tiek pusfinalio tiek finalo kovose galingais smūgiais siuntė savo varžoves į nokautą taip užbaigdama kovas ankščiau laiko. Shodanietiškas finalas tapo svorio kat. -60kg, kuriame susitiko Monika Tydikaitė ir Benedikta Abaravičiūtė. Aktyviai kovą pradėjusi Monika nepaleido iniciatyvos iš rankų ir tapo Lietuvos čempione. Puikiai sekėsi ir svorio kat. +60 kg., kur į pusfinalį pateko net 3 karate mokyklos „Shodan“ merginos – Monika Ryžkovaitė, Urtė Lisaitė ir Marija Kubiliūtė. Bronzos medalius iškovojo Marija ir Urtė, o Monika Ryžkovaitė po itin atkaklios kovos ir pratęsimo finale nusileido varžovei iš Vilniaus, bei iškovojo sidabro medalį.

Vaikinų tarpe sėkmingai debiutavo Eimantas Šarkauskas kovojęs svorio kat. -60kg. Eimantas galingais rankų smūgiais pirmoje ir antrojo kovoje palaužė savo varžovus ir pateko į finalą, kuriame jau laukė itin pajėgus varžovas iš Marijampolės . Finalinėje kovoje Eimantui nepavyko pasipriešinti savo varžovui, tad klaipėdietis liko antras. Svorio kat. -75kg niekam nepavyko pasipriešinti daugkartiniam Europos čempionui Laurynui Vaičikauskui. Shodan mokyklos auklėtinis efketingai ir galingai anksčiau laiko įveikė visus savo varžovus ir tapo Lietuvos čempionu.  Dar du pajėgūs shodaniečiai Ričardas Drugeik bei Ugnius Knystautas kovojo -80kg. svorio kat., bei pateko į pusfinalyje. Ugnius be vargo ir efektinga technika įveikė pusfinalio barjerą bei pateko į pateko į finalą, o Ričardui, deja, bet teko pripažinti varžovo iš Jurbarko pranašumą. Nepaisant to klaipėdietis pademonstravo tikrą charakterį, nes į pusfinalį ėjo kovoti su lūžusiu kojos pirštu ir garbingai priešinosi varžovui.  Finalinė kova buvo itin atkakli ir tapo varžybų puošmena, po pratęsimo Ugnius vis dėlto sugebėjo palaužti savo varžovą ir tapti lietuvos čempionu. Sunkiausioje svorio kat. +80kg, įtikinamai į finalą kelią skynėsi Gytis Ruzgys laimėjęs abi savo kovas, deja finale Gyčiui teko pripažinti itin pajėgaus kovotojo iš Kauno pranašumą.

Lietuvos jaunių ir jaunučių rinktinės treneris bei „Shodan“ mokyklos vadovas Lukas Kubilius džiaugiasi puikiu auklėtinių startu. Mes dar kartą įrodėme, kad mūsų mokykla yra šiuo metu pati stipriausia jaunių amžiaus grupėje.  Pagyrimo žodžio nusipelnė ir medalių neiškovoję mokyklos auklėtiniai, kadangi daugumai jų tai buvo debiutas tokio aukšto lygio varžybose. Lietuvos čempionai užsitikrino teisę dalyvauti Europos čempionate Gruzijoje, o prizininkai tapo kandidatais į rinktinę, tad galutinė rinktinės sudėtis paaiškės neužilgo vyksiančioje rinktinės stovykloje. Turime jau garantuotus 4 kelialapius, o kiek dar shodaniečių iškovos teisę atstovauti šąlį Gruzijoje išaiškės jau neužilgo.