„Shodan“ mokykla – stipriausia mokykla Jaunučių Lietuvos čempionate

Jaunučių Lietuvos čempionato varžybos, laikantis visų karantino sąlygomis aukštojo meistriškumo sporto varžyboms taikomų reikalavimų, buvo surengtos šeštadienį Kėdainių arenoje. Joje susirinko 80 jaunųjų sportininkų iš įvairių šalies regionų. Gausiausią dalyvių skaičių į čempionatą delegavusi ir pirmą vietą komandinėje įskaitoje laimėjusi „Shodan“ mokykla iškovojo net 17 apdovanojimų: 6 aukso, sidabro – 5, 6 – bronzos.

Merginų -55 kg svorio kategorijoje vicečempione tapo Kornelija Česnakaitė. -60 kg svorio kategorijoje Lietuvos jaunučių čempione tapo Greta Intaitė, vicečempionė taip pat „Shodan“ mokyklos kovotoja – Erika Petrikaitė. Greta pirmoje kovoje užtikrintai įveikė Sintiją Antanaitytę iš Fudoshin klubo, pusfinalyje įveikė varžovę Kotryną Risto iš Stoiko klubo, o finale susitiko ir kovą laimėjo prieš Eriką Petrikaitę. Čempione tapo Marija Sekunda, kuri kovojo +65 kg svorio kategorijoje. Marija pirmoje kovoje įveikė kovotoją iš Taurus klubo – Liną Gečiatę, o finale laimėjo prieš Augustę Uleckaitę.

Vaikinų jaunučių -50 kg svorio kategorijoje visi kovotojai lipę ant apdovanojimų pakylos buvo iš „Shodan“ mokyklos. Čempionu tapo Martin Kumpis, vicečempionu – Nedas Mockus, o trečią vietą laimėjo – Nikita Pimachin. -55 kg svorio kategorijoje vicečempionu tapo Donatas Zeigis. -60 kg svorio kategorijoje Gustas Petrošius nugalėjęs visus varžovus tapo čempionu, o bronzos medaliu pasidabino Edvinas Čiunka. Gustas primą kovą laimėjo prieš Matą Janulevičių, antroje kovoje susitko su Pavel Jakubovskij, ir finale užtikrintai per paskutinį pratęsimą atlikęs efektyvų smūgį koja pelnė pergalingą tašką ir laimėjo prieš Nojų Daubarą. -65 kg svorio kategorijoje 2 ir 3 vietas taip pat laimėjo shodaniečiai: 2 vietą – Ugnius Jundulas, 3 vietą – Aušvydas Špokauskas. -70 kg svorio kategorijoje bronzos medalį iškovojo Titas Jankūnas. -75 kg svorio kategorijoje čempionu tapo Titas Špėgis, o 3 vietos nugalėtoju – Paulius Petkus. Titas pirmoje kovoje nugalėjo prieš Domantą Dirsę, pusfinalyje susitiko ir nugalėjo shodanietį Klaidą Andriukaitį, finalinėje kovoje laimėjo prieš kovotoją iš Osu klubo - Dovydą Bielinską. Didžiausioje svorio kategorijoje (+75 kg) Lietuvos jaunučių čempionas tapo Tomas Konovalov, taip pat šioje kategorijoje 3 vietą laimėjo Arnoldas Žvinklys. Tomas pirmą kovą laimėjo prieš Danielių Latvaitį, antroje kovoje nuglėjo Rafal Nosevič, pusfinalyje susitko su shodaniečiu Arnoldu Žvinkliu, o finalinėje kovoje įveikė Patrik Dainovskij.

Jaunieji shodaniečiai Marija Sekunda ir Tomas Konovalov buvo pakviesti ir sėkmingai dalyvavo spalį ir lapkritį suaugusiųjų rinktinės stovyklose, bei liko pastebėti ir įvertinti, kaip vieni perspektyviausių jaunosios kartos atstovų Lietuvoje.

Trenerių pagyrimo žodžių nusipelnę, bet ant prizininkų pakylos neužlipo: Viktorija Gulianova, Ugnė Kniežaitė, Andrėjus Poškus, Vėjas Urbonavičius, Daniil Grigorjev, Dovydas Galyginas, Klaidas Andriukaitis, Mantas Galgzdys, Martynas Jonelis, Marius Malcius.