Shodan mokykla 5 metus iš eilės stipriausia Lietuvos moksleivių komanda

Vilniaus „Siemens“ arenoje vyko pagrindinis šiais metais Lietuvos moksleivių karatė kiokušin renginys – Lietuvos moksleivių karate kyokushin varžybų taurės finalas Siemens arenos taurei laimėti. Jame susirinko 650 kovotojų iš 40 karatė kiokušin mokyklų išsibarščiusių po visą Lietuvą, varžybų dalyviai varžėsi 10-18m. amžiaus grupėse. Reikia pasidžiaugti, kad jau penktus metus iš eilės stipriausia Lietuvos moksleivių komanda tapo Luko Kubiliaus vadovaujama karate kyokušin mokykla „Shodan“. Shodaniečiai laimėjo net 89 kovas ir surinko 150taškų, tuo tarpu antroje vietoje liko Vilniaus „Saulės ženklo“ klubas, kurio sportininkai laimėjo 27 kovas ir surinko 46,5 taško.  27 kovas laimėjo ir „Jurbarkas kumite“ klubo atstovai – jurbarkiečiai (42 taškai) užėmė 3 vietą. Karate mokyklos „Shodan“ medalių kraityje net 21 aukso, 19 sidabro ir 30 bronzos.

Čempionais savo amžiaus grupėse ir svorio kategorijose tapo: Jankantaitė Kornelija, Pėlikytė Ugnė, Zemlianskij Sergej, Stanišauskas Paulius, Mačiulis Rokas, Martišius Dovydas, Tičkus Evaldas, Šarkauskas Eimantas, Platakytė Laura, Vaičikauskas Laurynas, Rakevičius Dovydas, Daukšaitė Karolina, Jokubauskaitė Erika, Galbuogis Evaldas, Preibytė Marija, Urbonas Julius, Sekunda Dmitrij, Vrašinskaitė Justina, Knystautas Ugnius,  Gerasimenko Edvinas, Venslovaitė Margarita, Balčytytė Smiltė.

Sidabro medalius iškovojo: Kopninaitė Viktorija, Tilvikas Taironas, Tydikaitė Monika, Ruzgys Gytis, Arlauskaitė Austėja, Bučytė Agnė, Stankus Matas, Mitrulevičiūtė Audronė, Juškevičius Dominykas, Jaruckytė Mireta, Šėmys Tomas, Gaubas Edvinas, Valkiūnaitė Melė, Rusys Ronaldas, Ryžkovaitė Monika, Medikytė Gabija, Bružas Deividas, Diovkšas Benas.

Bronzos medaliais pasipuošė: Žilinskas Jonas, Muntrimas Dominykas, Šniaukas Žygimantas, Minkevičius Vilius, Novikov Erik, Klemanskaitė Rasa, Poliščiuk Dovydas, Jonuškevičiūtė Goda, Jankauskaitė Aistė, Norvidaitė Eglė, Gramauskas Andrius, Jaruckis Rimvydas, Juozaitis Edvinas, Šalvytė Austėja, Balčiūtė Julija, Pakalniškytė Guoda, Jankauskas Benas, Knietaitė Agnė, Tičkus Mantas, Abaravičiūtė Benedikta, Ribačevskaitė Kotryna, Malcius Edgaras, Valackonis Ernestas, Bugenytė Beatričė, Šimonis Rokas, Rupšytė Greta, Šerpytis Laimonas, Kiltinavičius Liutauras, Milašius Osvaldas, Krivickaitė Ieva.

Visi kovoję shodaniečiai nusipelnė pagyrimo žodžių, tačiau šiose varžybose itin sėkmingai kovojo Dovydas Rakevečius, kuris įveikęs net keturis savo varžovus tapo 16-18m. amžiaus grupės Lietuvos taurės nugalėtoju, Dovydo pergalės buvo itin efektyvios – visi varžovai buvo įveikti per pagrindinį laiką, po efektingų ir galingių smūgiais patekę į nokdauną.

Shodaniečiai šiais metais tikėjosi rimtos konkurencijos iš kitų Lietuvos klubų, tačiau šioms svarbiausioms sezono varžyboms buvo itin atsakingai ir gerai pasiruošta. 5 metai iš eilės stipriausia Lietuvos moksleivių komanda – tai parodo, kad Shodan mokyklos instruktorių metodika bei nuoseklus ir sistemingas darbas ugdant jaunąją kartą yra tikrai efektyvus bei eilę metų duoda rezultatų.

Karate mokykla „Shodan“ dėkoja Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Sporto ir kūno kultūros skyriui bei savo globėjui labdaros ir paramos fondui „Gerumo versmė“ bei jo steigėjams Gusiatinų šeimai, už suteiktą finansinę paramą vykstant į šį čempionatą.

Jau šį savaitgalyje Lenkijoje vyks Europos jaunučių 14-16m. bei jaunimo 18-22m. čempionatai, kuriuose Lietuvos rinktinės sudėtyje dalyvaus ir nemažas burys atranka praėjusių ir į Europos čempionatą kelialapius iškovojusių Shodan mokyklos kovotojų.