Shodaniečiai – Europos karate kiokušin čempionate

Lapkričio 13-14 dienomis Rumunijoje, Oradea mieste įvyko Europos U16, U18, U20 ir Kata rungties čempionatas. Šios varžybos yra visų sportininkų siekiamybė, nes jose dalyvauja visų Europos šalių geriausi sportininkai.

Vaikinų tarpe 50-55 kg svorio kategorijoje Martin Kumpis ketvirtfinalyje įveikė vengrą Peter Laszlo, pusfinalyje nugalėjo ukrainietį Yevheniy Bezzubiak, finale atkaklioje kovoje, teisėjų sprendimu, varžovas iš Gruzijos Grigori Beridze buvo stipresnis. Martin tapo vicečempionu.

+75 kg svorio kategorijoje Aronas Valašinas pirmoje kovoje laimėjo prieš vengrą Zsombor Zsin, ketvirtfinalio nuožmioje kovoje nugalėjo bulgarą Georgi Paraskov, pusfinalyje užtikrintai įveikė lenką Marcin Nalewajk, tačiau finale po įnirtingos kovos, teisėjų sprendimu teko pripažinti lenko Kamil Wroblewski pranašumą. Aronas tapo Europos vicečempionu.

65-70 kg svorio kategorijoje Aušvydas Špokauskas pirmoje kovoje tvirtais smūgiais nugalėjo vengrą Tamas Ludszky, ketvirtfinalyje laimėjo prieš rumuną Eduard Gaciu, pusfinalyje pralaimėjo prieš ukrainietį Artem Dyvliash ir tapo bronzos laimėtoju.

70-75 kg svorio kategorijoje Titas Špėgis ketvirtfinalyje užtikrintai įveikė ukrainietį Husein Mamedov, pusfinalyje po atkaklios kovos pralaimėjo čempionui gruzinui Anri Mskhaladze ir tapo bronzos laimėtoju.

U16 amžiaus ir + 65 kg svorio kategorijoje Gita Valančiūtė pirmoje kovoje įveikė lenkę Wiktoria Tomala, ketvirtfinalyje laimėjo prieš vengrę Lujza Peva, tačiau pusfinalyje po nuožmios kovos teko pripažinti ukrainietės Kateryna Haidar pranašumą.

55-60 kg svorio kategorijoje Viktorija Gulianova ketvirtfinalyje laimėjo prieš vengrę Hanga Niobe Serfozo, pusfinalio kovoje pralaimėjo prieš čempionę Martyna Bialecka iš Lenkijos.

KATA rungtyje U18 amžiaus grupėje Greta Intaitė pirmoje kovoje nugalėjo romunę Denisa Dolha, ketvirtfinalyje įveikė ispanę Nerea Fernandez, pusfinalyje nusileido būsimai čempionei 2-3, bet daugelio nuomone lietuvė buvo verta pergalės, kadangi techniką pademonstravo efektyviau. Greta tapo bronzos nugalėtoja.

Vaikinų tarpe Dominykas Riauba pirmoje kovoje įveikė lenką Filip Lenkiewicz, antroje kovoje laimėjo prieš ukrainietė Markiian Kushchak, tačiau pusfinalyje taip pat 2-3 pralaimėjo rumunui Madalin Georgel Nistor ir iškovojo bronzos medalį.

Šiame čempionate nelaimėjo, bet garbingai atstovavo šalį ir atidavė visas jėgas: Vilgailė Mališkaitė, Urtė Saunoriūtė, Donatas Zeigis, Gratas Tamošiūnas, Živilė Bružaitė.

U18 amžiaus grupėje ir 55-60 kg svorio kategorijoje Urtė Urbonavičiūtė pirmoje kovoje nugalėjo bulgarę Maria Delcheva, ketvirtfinalyje įveikė rumunę Gabriela Bucur, pusfinalyje pralaimėjo prieš ukrainietę Alina Ostapchuk ir tapo bronzos nugalėtoja.

+65 kg svorio kategorijoje Kornelija Klastaitytė ketvirtfinalyje įveikė latvę Laura Gailite, tačiau pusfinalyje pralaimėjo prieš ukrainietę Daria Lukashchuk ir iškovojo bronzos medalį.

Vaikinų tarpe 60-65 kg svorio kategorijoje Ugnius Jundulas ketvirtfinalyje įveikė bulgarą Nazam Basri, pusfinalyje pralaimėjo prieš ukrainietį Nazar Kravchuk ir tapo bronzos laimėtoju.

Kata rungtyje U18 amžiaus grupėje Greta Intaitė pirmoje kovoje nugalėjo romunę Denisa Dolha, ketvirtfinalyje įveikė ispanę Nerea Fernandez, pusfinalyje nusileido būsimai čempionei 2-3, bet daugelio nuomone lietuvė buvo verta pergalės, kadangi techniką pademonstravo efektyviau. Greta tapo bronzos nugalėtoja.

Vaikinų grupėje Dominykas Riauba pirmoje kovoje įveikė lenką Filip Lenkiewicz, antroje kovoje laimėjo prieš ukrainietė Markiian Kushchak, tačiau pusfinalyje taip pat 2-3 pralaimėjo rumunui Madalin Georgel Nistor ir iškovojo bronzos medalį.

U20 amžiaus ir 60-65 kg svorio kategorijoje Ugnė Pėlikytė ketvirtfinalyje užtikrintai įveikė švedę Ki Pasanen, pusfinalyje pralaimėjo būsimai čempionei iš Lenkijos Roza Stanko ir tapo bronzos nugalėtoja.

+65 kg svorio kategorijoje Julija ketvirtfinalyje pramušdama galingais rankų smūgiais nugalėjo lenkę Kamila Tamborek, tačiau pusfinalyje turėdama iniciatyvią, netikėtai praleido smūgį ir teko pripažinti varžovės pranašumą. Jei netikėtas, techniškas varžovės iš Ukrainos Anastasiia Nesterenko smūgis Julija būtų patekusį į finalą.

85-90 kg svorio kategorijoje Airidas Timinskas ketvirtfinalio įnirtingoje kovoje įveikė latvį Klaudijs Jankevics, pusfinalio kovoje stipriais smūgiais nugalėjo bulgarą Veselin Fartsov, finale, deja, pralaimėjo ukrainiečiui Serhi Shved. Airidas tapo Europos vicečempionu.

Garbingai kovojo, tačiau ant prizininkų pakylos nepavyko pasirodyti: Marijai Sekundai, Tomui Konovalovui, Dovydui Galyginui.