Shodaniečiai – stipriausia jaunių ir jaunimo komanda Lietuvoje

Šį savaitgalį, Kėdainiuose, įvyko Lietuvos kiokušin karatė U18, U20 čempionatas, kuriame dalyvavo ir „Shodan“ klubo sportininkai. Varžybose buvo atliekama kata rungtis ir kumite – kovos. Shodan mokyklos sportininkai iškovojo net 18 medalių, iš kurių: 6 – aukso, 5- sidabro, 7 – bronzos.

Jaunių merginų tarpe +65 kg kategorijoje Marija Sekunda ketvirtfinalyje įveikė Simoną Kulikauskaitę iš klubo „Kumite Jurbarkas“, pusfinalyje nugalėjo Agnę Lavrinovičiūtę iš klubo „Budora“, o finale susitiko su shodaniete Kornelija Klastaitytė ir teisėjų sprendimu stipresnė buvo Marija, kuri tapo Lietuvos čempionė. Kornelija iškvojo sidabro medalį.

Vaikinų tarpe 70-75 kg kategorijoje pusfinalyje Robertas Šlima stipriu smūgiu į korpusą laimėjo prieš Vytautą Fiodorovą iš klubo „Seipai“, finale įveikė bendraklubį Dovydą Galyginą ir tapo Lietuvos čempionu. Dovydas iškovojo sidabro medalį.

+80 kg kategorijoje Tomas Konovalov ketvirtfinalyje nugalėjo Edgar Deinarovič, pusfinalyje užtikrintai laimėjo prieš Luką Neimantą, finalyje kovoje laimėjo prieš Justą Galiūliną ir tapo Lietuvos čempionu.

Kata jaunių rungtyje merginų kategorijoje Greta Intaitė ketvirtfinalyje laimėjo prieš Vėjūnę Balkutę iš klubo „Fudoshin“, pusfinalyje efektingai atlikdama Kata įveikė shodanietę Mariją Sekundą, finale susitiko su praeitų metų rinktinės nare, daugkartine čempione Neila Danilevičiūte ir teisėjų sprendimu 5:0 užtikrintai įveikė varžovę ir tapo Lietuvos jaunių Kata čempione.

Jaunimo merginių 60-65 kg kategorijoje Ugnė Pėlikytė finale po 2 pratęsimų efektingais smūgiais įveikė stiprią varžovę Margaritą Kapustą ir tapo Lietuvos jaunimo čempionė.

+65 kg kategorijoje Julija Balčiūtė finale atliko 2 efektingus smūgius koja ir įveikė varžovę iš Jurbarko Radvilę Bendžiūtę ir tapo Lietuvos jaunimo čempione.

Visi bronzos laimėtojai tapo kandidatais į Lietuvos rinktinę, o finalininkai pateko į Lietuvos rinktinę ir turės galimybę sudalyvauti Europos čempionate, kuris šiais metais vyks lapkričio 13-14 dienomis Oradea, Rumunijoje.

Vicečempionais tapo:

Urtė Urbonavičiūtė, Kornelija Klastaitytė, Ugnius Jundulas, Dovydas

Galyginas, Dominykas Riauba (Kata).

Bronzos laimėtojai:

Kornelija Česnakaitė, Greta Intaitė, Andrej Bulbenkov, Gytis Petkus, Airidas Timinskas, Marija Sekunda (Kata), Kornelija Klastaitytė (Kata).

Garbingai kovojo, tačiau prizininkais tapti nepavyko:

Meda Balionytė, Nikita Pimachin, Elijus Kučinskas, Rokas Arlickas, Denisas Sereckis, Šarūnė Vasyliūtė, Gabrielius Skėrys, Marius Malcius.

Šiam čempionatui buvo nuosekliai ir intensyviai ruošiamasi, sportininkai sportavo 5-6 kartus per savaitę. Visa trenerių komanda džiaugiasi tokiu puikiu savo auklėtiniu pasiekimu – iškovota net 12 kelialapių į Europos čempionatą, bei daug bronzos laimėtojų tapo Lietuvos rinktinės kandidatais ir komandinėje įskaitoje yra viena stipriausių rinktinių.