Shodaniečiai iškovojo net 10 medalių Europos čempionate Bulgarijoje

 

Lapkričio 4-5 dienomis Bulgarijos sostinėje Sofijoje vyko jaunučių U16, jaunių U18 ir jaunimo U20 čempionatas, kuriame varžėsi 502 kovotojai iš 22 Europos šalių. Lietuvos rinktinės sudėtyje Lietuvą atstovavo net 19 karate mokyklos "Shodan" sportininkų.

Pirmoji varžybų diena prasidėjo visų amžiaus grupių kategorijomis kata rungtimis (technikos demonstravimas) ir jaunučių U16 kumite (kovų) rungtimis.

Kata rungtyje Lietuvą garbingai atstovavo karate mokyklos "Shodan" auklėtiniai: Živilė Bružaitė, Martin Kumpis, Greta Intaite, o komandinėje kata rungtyje - Kornelija Česnakaitė, Dominykas Riauba, Matas Veitas, Martin Kumpis. Pastarajai ketveriukei savo techniškumu pavyko iškovoti Europos Kata Team čempionų titulą bei buvo apdovanoti aukso medaliais.

Kumite (kovų) rungtyje Europos čempionate startavę "Shodan" mokyklos auklėtiniai taip pat sėkmingai iškovojo prizines vietas. Aukso medalį Lietuvos rinktinei jaunių grupėje svorio kategorijoje 55-60 kilogramų iškovojo Greta Intaitė. Pirmoje kovoje sportininkė susikovė su priešininke Alina Ostapchuk iš Ukrainos, o antroje kovoje techniškais smūgiais įveikė varžovę Smara Talmacean iš Rumunijos. Finalinėje kovoje Greta susikovė su varžove iš Bulgarijos - Elitsa Ivanova. Teisėjams neliko nieko kito, kaip tik skirti užtikrintą pergalę lietuvei. Shodanietė visose trijose kovose pademonstravo įspūdingą kojų techniką bei tvirtą charakterį siekiant čempionės titulo šiame Europos čempionate.

Dar vieną aukso medalį iškovojo shodanietis Gratas Tamošiūnas – jam pavyko užtikrintai iškovoti aukso medalį jaunučių svorio kategorijoje iki 70 kilogramų. Iš viso šiame čempionate dėl auksinio medalio Gratui teko sukovoti net keturias kovas. Pirmoje kovoje vaikinas užtikrintai laimėjo prieš varžovą Daniel Jambor iš Vengrijos, antroje kovoje - per pirmą kovai skirtą laiką laimėjo prieš kovotoją iš Bulgarijos - Velizar Kirov. Pusfinalyje Gratas teisėjų sprendimu 5:0 laimėjo prieš Rumunijos kovotoją Eduard Gaciu, o finale susitiko su priešininku Norman Sebok, atstovavusiu Vengrijai. Visų finalinėje kovoje teisėjavusių teisėjų sprendimu pergalė užtikrintai buvo skirta Gratui Tamošiūnui. Reikia paminėti, jog sportininkas visas keturias kovas užtikrintai laimėjo per pagrindinį kovoms skirtą laiką (be jokių pratęsimų).

Gintarė Šarkauskaitė jaunučių svorio kategorijoje +65 kilogramų taip pat tapo Europos čempione ir iškovojo Lietuvos rinktinei aukso medalį. Pirmoje kovoje lietuvė susirungė bei užtikrintai laimėjo prieš varžovę Maryna Voitovych iš Ukrainos, o antroje kovoje Gintarė pergalę užsitikrino savo aktyvumu prieš sportininkę Iza Piskorek iš Lenkijos. Finale shodanietė susirungė su Vengrijos kovotoja Erika Reka Jozsa. Po pagrindinio kovos laiko bei pratęsimo laiko - teisėjų sprendimu pergalė užtikrintai buvo skirta Gintarei.

Jaunių amžiaus grupėje svorio kategorijoje iki 75 kilogramų vicečempionu tapo Titas Špiegis. Shodanietis pirmoje kovoje susirungė su varžovu iš Izraelio - Idan Izraev, o antroje kovoje užtikrintai laimėjo prieš sportininką Mykhailo Bielkin iš Ukrainos. Finalinėje kovoje Titui teko susirungti su Lenkijos kovotoju Jakub Owczarek. Po garbingos ir įtemptos kovos teisėjų sprendimu pergalė buvo skirta Lenkijos sportininkui.

Taip pat savo sąžiningu ir nuosekliu darbu treniruotėse antrąją vietą jaunių grupėje svorio kategorijoje +80kg Lietuvai iškovojo Tomas Konovalovas - shodanietis pasipuošė sidabro medaliu. Tomas stipriais smūgiais pirmoje kovoje laimėjo prieš varžovą Andras Hoffer iš Vengrijos, o antroje kovoje teisėjų sprendimu laimėjo prieš kovotoją iš Ukrainos - Myroslav Omelchenko. Finale Tomas susirungė su Lenkijos sportininku Kamil Wróblewski. Po atkaklios kovos teisėjai pergalę skyrė lenkui.

Bronzos medaliu pasipuošė ir Vilgailė Mališkaitė - jaunučių svorio kategorijoje iki 55 kilogramų shodanietė iškovojo garbingąją trečiąją vietą. Lietuvė pirmają kovą užtikrintai laimėjo prieš varžovę Yana Kasian iš Ukrainos, o antrąją kovą teisėjų sprendimu pralaimėjo prieš sportininkę Emira Mladenova iš Bulgarijos.

Antrą kartą Europos čempionate bronzą iškovojo bei savo vardą apgynė "Shodan" mokyklos mokinė Viktorija Gulianova - tik aną kartą lietuvė lipo ant pakylos Europos jaunučių čempionate, o šiemet puikų rezultatą pademonstravo Europos jaunių U18 amžiaus grupėje. Pirmoje kovoje shodanietė susirungė su priešininke Diana Pastukh iš Ukrainos, o antroje - su varžove Henrietta Gergely iš Vengrijos. Po atkaklios kovos teisėjų sprendimu pergalė buvo skirta Vengrijos atstovei.

Savo karate kelyje aukščiausią sportinį pasiekimą šiame Europos čempionate iškovojo dar du mokyklos "Shodan" auklėtiniai - Daniil Grigorjev bei Meda Balionytė. Abu sportininkai pasipuošė bronzos medaliais. Daniil prizinę vietą iškovojo jaunių grupėje svorio kategorijoje iki 70 kilogramų. Pirmoje kovoje užtikrintai laimėjo prieš Švedijos sportininką Philip Sapcanin, o antroje kovoje, teisėjų sprendimu, pergalė atiteko priešininkui Zahari Tyanev iš Bulgarijos. Medai Balionytei jaunimo grupėje svorio kategorijoje 55-60 kilogramų pirmoje kovoje teko kovoti su varžove Ewa Prokuda iš Lenkijos, po atkaklios kovos pergalė buvo skirta lietuvei. Antroje kovoje Meda susirungė su kovotoja Anna Solyom iš Vengrijos - teisėjų sprendimu pergalė atiteko priešininkei. Abu sportininkai - Daniil ir Meda - nežada sustoti ir tikisi ateityje pasiekti dar didesnių pergalių.

Nors kai kuriems auklėtiniams nepavyko laimėti pergalių, "Shodan" mokyklos vadovas bei treneris Lukas Kubilius džiaugiasi ir didžiuojasi savo mokiniais Erika Petrikaite, Donatu Zeigiu, Živile Bružaite, Dovydu Galyginu, Mariumi Malciumi ir Gita Valančiūte. Visi čempionate dalyvavę karate mokyklos "Shodan" auklėtiniai garbingai startavo ir įgijo dar daugiau patirties aukščiausio lygio varžybose. Nacionalinės atrankos įveikimas bei dalyvavimas Europos čempionate su stipriausiais kovotojais jau yra didelė pergalė.

Lietuvos rinktinė tapo stipriausia komanda šiame Europos čempionate - iškovojo 30 prizinių vietų, iš kurių net 10 prizinių vietų iškovojo karate mokyklos "Shodan" auklėtiniai.

SUSISIEKITE

56236

1,2% parama

Ar norite paremti mūsų klubą?

Paremti
Partneriai

© 2020-21 Visos teisės saugomos Karate apranga Karate kimono

Sprendimas: www.webmod.lt