Shodaniečiai įspūdingai startavo Lietuvos suaugusiųjų čempionate

Šį savaitgaly Vilniuje vyko vienas svarbiausių 2018m. karatė kiokušin renginių, tai suaugusiųjų karatė kiokušin čempionatas, kuriame varžėsi patys stipriausi kovotojai iš visų Lietuvos klubų. Šios varžybos yra svarbios tuom, kad jų pagrindu bus formuojama suaugusiųjų rinktinė, kuri gegužės mėnesį gins Lietuvos garbę Europos čempionate Lenkijoje. Reikia pasidžiaugti, kad sėkmingiausiai šiose varžybose pasirodė karatė mokyklos „SHODAN“ suaugusiųjų rinktinė, kuri pelnė net 4 aukso, 3 sidabro ir 4 bronzos, taip pirmą kartą pavyko aplenkti kitas labai pajėgias Lietuvos karatė mokyklas ir iškovoti daugiausia medalių komandinėje įskaitoje.

Antrus metus iš eilės Lietuvos čempione tapo Monika Ryžkovaitė, kovojusi -70kg. svorio kategorijoje. Lietuvos čempionu svorio kat. +95kg. tapo Europos absoliutaus svorio kategorijos čempionas, Pasaulio taurės varžybų bronzos laimėtojas Eventas Gužauskas. Pirmą kartą Lietuvos suaugusiųjų čempionato auksą iškovojo Skaistė Venckutė -55kg., bei Julius Urbonas -80kg.

Sidabro medaliais pasipuošė Laura Pikturnaitė, Laurynas Vaičikauskas, Erika Rukšėnaitė. O bronza džiaugėsi Žygimantas Šniaukas, Dominykas Juškevičius, Aistė Jankauskaitė, Jūratė Milašiūtė. Garbingai kovojo ir varžybose patirties sėmėsi tokio aukšto lygio varžybų debiutantai Taironas Tilvikas, Ričardas Drugeika, Ronaldas Rusys, bei Edvinas Juozaitis ir Vilius Lipnickas.

Varžybų atradimu tapo jauniausias varžybų dalyvis shodanietis Žygimantas Šniaukas, kuris daug kam netikėtai įveikė vieną sv.kat. -75kg favoritų patyrusių Aurimą Šmigelskį. Žygimantui vos prieš pora savaičių suėjo 18metų ir jis dar yra jaunius pagal savo amžiaus grupę, bet klaipėdietis parodė tikrą charakterį bei nepabūgo kelti koją į suaugusiųjų amžiaus grupę, bei startavo joje labai sėkmingai. Tai vienas perspektyviausiu jaunųjų Lietuvos karatė kovotojų. Taip pat reikia pasidžiaugti, kad viena gražiausių čempionato kovų tapo būtent shodaniečių Juliaus Urbono ir Lauryno Vaičikausko finalas, žiūrovai išvydo platų technikos arsenalą, tikrą kovos dvasią bei ryžtą nugalėti, šiai kovai išaiškinti nugalėtoją prireikė net 2 pratęsimų.

Jau šį savaitgalį Tauragėje vyks Lietuvos jaunių U18 čempionatas, kuriame vyks taipogi kelialapių dalinimas į Lietuvos rinktinę bei Europos čempionatą.