Shodaniečiai sėkmingai skynė pergales Lietuvos jaunučių čempionate

Sekmadienį Vilniuje vyko Lietuvos jaunių 16-18m. kyokushin karate čempionatas, kuriame puikius rezultatus pasiekė karate kyokushin mokyklos „Shodan“ kovotojai. Šios varžybos buvo tuo pačiu ir atranka į Europos čempionatą, kuris balandžio 17-18d. vyks Lenkijos sostinėje, Varšuvoje. Po visą dieną trukusių atkaklių ir įnirtingų kovų shodaniečiai iškovojo  net 17 medalių – 4 aukso, 2 sidabro, ir 11 bronzos.

Čempionišką charakterį parodė Monika Ryžkovaitė kovojusi +65kg.sv.kat. Likus savaitei iki varžybų Monika patyrė piršto traumą ir situacija buvo tikrai komplikuota, kadangi tokio lygio varžybose varžytis viena ranka būtų itin sudėtinga. Po aktyvaus gydymo atėjus varžybų dienai situacija buvo prasta, su sužeista ranka atlikti smūgius buvo vis dar neįmanoma. Nepaisant to, Monika ryžosi dalyvauti ir parodė neįtikėtiną charakterį bei norą nugalėti bei įveikė net tris savo varžoves tapdama Lietuvos čempione ir užsitikrindama kelialapį į Europos čempionatą.

Ypatingo pagyrimo nusipelnė ir Julius Urbonas kovojęs sunkiausioje +75kg svorio kategorijoje. Juliui jau pirmoje kovoje teko susitikt su pajėgiu varžovu iš Akmenės, kuris buvo net 10 kg. sunkesnis, pademonstravęs efektingą techniką Julius įveikė savo varžovą. Tačiau ketvirtfinalio kovoje klaipėdiečio laukė ypač grėsmingas varžovas - praitų metų Europos jaunių vicečempionas iš Kauno „Rifo“ klubo Kasparas Mišinas. Kaunietis taipogi turėjo net 15kg svorio pranašumą, tačiau Julius pademonstravo tikrą kovotojo charakterį ir efektingą techniką bei įveikė kaunietį. Pusfinalio kovoje shodanietis paulaužė net 101kg sveriantį varžovą iš Šiaulių, tačiau finalinėje kovoje jau pritrūko jėgų ir teko pripažinti kito kauniečio Dovydo Lukaičio pranašumą.

Čempionu svorio kat. -55kg tapo Vilius Lipnickas įtikinamai įveikęs visus savo varžovus. Didesnio pasipriešinimo nesulaukė ir -70kg kovonęs Laurynas Vaičikauskas, kuris visa galva buvo pranašesnis už savo varžovus bei tapo Lietuvos čempionu. Svorio kat. -75kg varžėsi 17 dalyvių, iš kurių buvo 4 shodaniečiai.  Reikia pasidžiaugti, kad į pusfinalį pateko net 3 iš keturių klaipėdiečių, o čempionu tapo Ugnius Knystautas, pusfinalyje įveikęs komandos draugą Ugnių Puplesį, o finalinėje kovoję paulaužęs vilnietį Orestą Abazorių. Vilnietis ketvirtfinalio kovoje eliminavo pajėgų shodanietį Tomą Šėmį, o pusfinalio kovoje net po dviejų pratęsimų ir vos vieno balso persvara 3-2 įveikė, kitą shodanietį Gytį Ruzgį.  Taigi šioje svorio kategorijoje bronzos medaliais pasipuošė Gytis Ruzgys  ir Ugnius Puplesis, o čempionu tapo Ugnius Knystautas.

Taipogi bronzos medalis įvairiose svorio kategorijose iškovojo Rugilė Špakauskaitė, Agnė Bučytė, Adelė Arcimavičiūtė, Laura Pikturnaitė, Akvilė Laučytė, Arvydas Rubinas, Oleg Zemlianksij, Edvinas Juozaitis. Bronzos medalį kata rungtyje iškovojo Ugnė Daukšaitė.

Lietuvos jaunių ir jaunučių rinktinės treneris bei „Shodan“ mokyklos vadovas Lukas Kubilius pastebi, kad nepaisant augančios konkurencijos ir meistriškumo pavyksta vis gerinti rezultatus ir pastaraisiais metais dominuoti ir jaunių amžiaus grupėje. Visa  karate kyokushin mokyklos „Shodan“ trenerių komanda džiaugiasi puikiais auklėtinių startais svarbiausiose sezono varžybose bei iškovotais kelialapiais į Europos čempionatą. Pagyrimo žodžių nusipelnė garbingai kovoję tačiau ant prizininkų pakylos neužkopę visi „Shodan“ mokyklos kovotojai.