Shodaniečių aukso lietus Europos čempionate

Jau šį savaitgalyje Kauno sporto halėje vyko metų Lietuvos karatė kiokušin renginys -  Europos jaunučių (U-16) čempionatas. Lietuvos garbę Europos čempionate iškovojo ginti net 9 karate kiokušin mokyklos „Shodan“ auklėtinių.

Europos jaunučių iki 16m. kovų čempionate vaikinų tarpe kovojo Laurynas Vaičikauskas ir Ričardas Drugeika  sv. kat. iki 70kg sv. kat., Gytis Ruzgys ir Ugnius Knystautas sv. kat. iki 75kg sv. kat. Merginų tarpe sv.kat. iki 55 kg kovojo Monika Tydikaitė, iki 65kg Laura Pikturnaitė, bei Jūratė Milašiūtė, o virš 65kg Monika Ryžkovaitė.  Europos jaunučių kata (kovos technikos demonstravimo ) rungtyje taipogi jėgas išbandė Lietuvos čempionė Monika Tydikaitė, bei Laurynas Vaičikauskas ir Agnė Bučytė.

Čempionatas buvo itin sėkmingas shodaniečiams – iškovoti net 4 aukso medaliai ir 1 sidabro. Antrus metus iš eilės Europos čempionu tapo Laurynas Vaičikauskas įveikęs visus savo varžovus ir nepalikęs vilčių savo svorio kategorijoje. Ričardui Drugeikai nors ir garbingai kovojusiam toje pačioje kategorijoje kaip Laurynas teko pasitraukti iš varžybų po pirmos kovos. Itin sėkmingos buvo Gyčio ir Ugniaus kovos, kurie pakeliui į finalą nugalėjo visus savo  varžovus ir abu susitiko finale. Retai nutinka taip, kad Europos čempionato finale susitinka ne tik Lietuvos sportinininkai, bet ir to pačio klubo ir grupės treniruočių draugai.  Po atkaklaus finalo teisėjai pergalę skyrė Gyčiui Ruzgiui, tačiau Ugnius taipogi nusipelno daug gerų žodžių, kadangi jo pusfinalio kova prieš bulgarą buvo viena gražiausių, jis savo varžovą efektinga kojų technika sugebėjo pasiųsti į nokdauną net keletą kartų.

Merginų tarpe Europos čempionėmis tapo Monika Tydikaitė ir Monika Ryžkovaitė. Abi merginos demonstravo puikų techninį bei kovinį pasiruošimą ir po atkaklių kovų įrodė, kad joms šiuo metu nėra lygiu Europoje. Garbingai kovojo, bet iš varžybų jau po pirmų kovų turėjo pasitraukti Laura Pikturnaitė ir Jūratė Milašiūtė.

Vėliau vykusiame kata (kovos technikos demonstravimo rungtyje) shodaniečiams sekėsi kiek prasčiau, ir medalių iškovoti nepavyko nei jau Europos kovų čempionais tapusiems Monikai ir Laurynai, nei kata čempionate debiutavusiai Agnei Bučytei.

Karate kyokushin mokyklos „Shodan“ trenerių komanda džiaugiasi įspūdingu rezultatu iš 8 dalyvių kovų rungtyje net 5 pateko į finalus, bei iškovota 4 aukso, ir vienas sidabro medalis. Tokie aukšti rezultatai dar kartą įrodo, kad ši karate mokykla eina teisingu keliu, skatindama ne tik sveikatingumą ir sportą, bet ir siekdama aukščiausių rezultatų, taip garsindama Lietuvą ir miestą Europoje.

Karate mokyklos „Shodan“ mokytojas bei taipogi Lietuvos nacionalinės U-16 rinktinės treneris Lukas Kubilius, džiaugiasi, kad net trylika shodaniečių iškovojo teisę varžytis Europos čempionate. Šios varžybos yra savo amžiaus grupėse pačios svarbiausios sezono, tad joms buvo itin atsakingai ir sistemingai ruoštąsi. Geriau ir profesionaliau čempionatui pasiruošti padėjo LPF „Gerumo versmė“ ir UAB „Minibank“, kurie parėmė sportininkų pasiruošimą šioms varžybos. Latvijos Olimpiniame pasirengimo centre buvo surengta rinktinių stovykla kur likus dviem savaitėm iki čempionato sportininkai kėlė meistriškumą ir treniruotumą. 

SUSISIEKITE

87075

1,2% parama

Ar norite paremti mūsų klubą?

Paremti
Partneriai

© 2020-21 Visos teisės saugomos Karate apranga Karate kimono

Sprendimas: www.webmod.lt