Shodaniečių pergalės Belgijos atvirame čempionate

Savaitgalyje Belgijos Antverpen mieste vyko atviras šios šalies čempionatas, į kurį susirinko virš 300 dalyvių iš 12 Europos šalių. Šiose varžybos sėkmingai dalyvavo ir karatė mokyklos „Shodan“ auklėtiniai iškovoję 6 aukso, 7 sidabro ir 12 bronzos medalių.

Suaugusiųjų amžiaus grupėje sunkiausioje svorio kategorijoje +85kg., Belgijos vicečempionu tapo Klaipėdos universiteto studentas Dominykas Juškevičius, pusfinalio kovoje klaipėdietis efektingu kojos smūgių į korpusą nokautavo varžovą iš Belgijos, o finale po pratęsimo nusileido kitam lietuvui Europos vicečempionui Antanui Klibavičiui.

Suaugusiųjų amžiaus grupėje -75kg., bronzos medaliu pasipuošė Tautvydas Šniaukas. Pirmoje kovoje po dviejų pratęsimų Tautvydas įveikė pajėgų švedą, deja šios kovos metu klaipėdiečiui švedas neleistinu smūgiu praplėšė nosį, tad prireikė gydytojų pagalbos. Nepaisant to, kad medikai nenorėjo Tautvydui leisti tęsti varžybas, tačiau Tautvydas antroje kovoje per 10 s. efektingu kojos smūgiu į galvą nokautavo varžovą iš Prancūzijos. Pusfinalio kovoje sėkmingai priešintasi ispanui tačiau kovos pabaigoje patyręs ispanas vis dėlto įrodė savo pranašumą. Kovoje dėl trečios vietos jau nebuvo ko prarasti ir sukaupęs jėgas klaipėdietis galingom atakom pasiuntė du kart į nokdauną savo varžovą iš Belgijos bei iškovojo bronzos apdovanojimą.

Jaunių amžiaus grupėje merginų ir vaikinų tarpe skirtingose svorio kategorijose auksą iškovojo Benedikta Abaravčiūtė, vicečempionu tapo Sergej Zemlianskij, o bronzos medalius iškovojo Marija Kubiliūtė, Greta Bagdonaitė, Benas Jankauskas, Ainė Drėlingytė.

Vaikų ir jaunučių amžiaus grupėje čempionais tapo Vykintas Kubilius, Ugnė Pėlikytė, Julija Balčiūtė, Darija Adomaitytė, Dominykas Riauba. Vicečempionais tapo Domantas Venclovas, Gustas Petrošius, Gabrielė Zakaraitė, Aras Kazakevičius, Augustas Pocius. Bronzos medaliais pasipuošė Matas Malinauskas, Marija Sekunda, Simas Fedosejev, Paulina Petrovaitė, Benas Bružas, Rebekas Krylova, Domas Jurkšas.

Belgijos atviras čempionatas buvo gera patirtis shodaniečiams, kurie kovojo ne pagal įprastas taisykles. Varžybų metu kovotojai dėvėjo veidą dengiančius šalmus ir buvo leistina visa net ir suaugusiųjų varžybose naudojama technika. Tokiom sąlygom kovoti yra ypač sunku bei tam reikalingas ypatingas pasiruošimas.