Shodaniečių pergalės Lietuvos jaunių suaugusiųjų čempionate

Sekmadienį Vilniuje vyko Lietuvos jaunių 16-18m. kyokushin karate čempionatas, kuriame puikius rezultatus pasiekė karate kyokushin mokyklos „Shodan“ kovotojai. Šios varžybos buvo tuo pačiu ir atranka į Europos čempionatą, kuris gegužės mėnesį vyks Azerbadžano sostinėje, Baku. Po visą dieną trukusių atkaklių ir įnirtingų kovų shodaniečiai iškovojo  net 11 medalių – 2 aukso, 3 sidabro, ir 6 bronzos.

Čempione svorio kategorijose iki 55kg laimėjusi tris kovas tapo Rima Barusaitė.  Ypač sėkmingai Rima kovojo pusfinalio kovoje kur primesdavo savo tempą ir taktiką nugalėjo labai pajėgią kovotoją  Ievą Barzdžiūtę iš Kauno klubo „Kariai“, finalinėje kovoje prieš Rimos taktiką ir puikų bei technišką darbą nieko negalėjo priešpastatyti praitų metų Europos jaunučių čempionė Erika Žeburtovič iš Kauno „Osu“ klubo. Čempione svorio kategorijoje plius 65kg tapo Ugnė Daukšaitė, ypač atkakli buvo Ugnės finalinė kova, kur Ugnė pademonstravo tikrą kovotojo charakterį – kovos viduryje Ugnė praleido smūgį iš kojos ir varžovė iškovojo tašką, tačiau shodanietė nepasimetė greitai perėmė iniciatyvą ir galingais rankų smūgiais pasiuntė į nokdauną savo varžovę iš Kėdanių „Stoikas“ klubo, bei išlygino kovą. Teko kovoti pratęsimą, kurio metu Ugnė nebepaleido iniciatyvos bei vėl pasiuntė savo varžovę į nokdauną taip tapdama Lietuvos čempione bei užsitikrino kelialapį į Europos čempionatą.

Sidabro medalius iškovojo puikiai kovoję Oleg Zemlianksij, Vilius Lipnickas ir Jonas Kundrotas.  Bronzos medaliais pasipuošė Dovydas Kaubrys, Edvinas Juozaitis, Arvydas Rubinas, Akvilė Laučytė, Greta Rupšytė, ir Skaistė Venckutė. Reikia pasidžiaugti ne tik medaliais bet  ir kad visi šie sportininkai tapo kandidatais į Lietuvos jaunių rinktinę.

Jaunimą varžyboms ruošę karate kyokushin mokyklos „Shodan“ trenerių komanda Viktorija Kubilienė, Lukas Kubilius, Asta Dauskurtė, bei Aivaras Baltmiškis džiaugiasi puikiais auklėtinių startais svarbiausiose sezono varžybose. Pagyrimo žodžių nusipelnė garbingai kovoję tačiau ant prizininkų pakylos neužkopę visi „Shodan“ mokyklos kovotojai.

O dieną prieš tai, šeštadienį pasibaigusiame suaugusiųjų čempionate sėkmingai startavo karate kyokushin mokyklos „Shodan“ kovotojas Tautvydas Šniaukas iškovojęs bronzos medalį. Tautvydas sėkmingai pradėjo varžybas ir sugebėjo ketvirtfinalio kovoje į nokdauną pasiūsti vilnietį Manta Kalinauską. Deja, pusfinalio kovoje pačioje kovos pabaigoje Tautvydui nepavyko atsilaikyti prieš būsimą Lietuvos čempioną Joną Eimantą. Šiose varžybose po daugiau nei 7 metų pertraukos jėgas vėl išbandė Shodan mokyklos trenerė Asta Dauskurtė, deja Astai pirmoje savo kovoje nepavyko įveikti varžovės iš Kauno. Tačiau užsispyrusi ir nuosekliu bei sąžiningu darbu pasižyminti trenerė rankų nenuleidžia, o turi nemažai ambicijų ir ruošiasi būsimiems startams bei pergalėms.

„Shodan“ mokyklos vadovas Pasaulio vicečempionas Lukas Kubilius nusprendė šiais metais nedalyvauti varžybose, o visą dėmesį skirti jaunųjų savo auklėtinių ugdymui bei pasiruošimui 2015m. vyksiančiai vadinamai karate Olimpiadai, kuri vyksta kas keturis metus ir kur varžomosi virš 100 dalyvių absoliučioje svorio kategorijoje.