Vakarų taurės varžybos 2008

Savaitgalį Klaipėdoje vyko Lietuvos Vakarų taurės karate kyokushin varžybos, kuriose dalyvavo virš 250 dalyvių iš 10 klubų. Karate kyokushin mokyklą „Shodan“ atstovavo 13 dalyvių, kurie kovojo prestižiškiausiomis laikomose jaunių ir suaugusiųjų amžiaus grupėse. Reikia pasidžiaugti, kad net 8 iš jų tapo prizininkais.

„Shodan“ kovotojai įrodė savo meistriškumą iškovodami 2 aukso, 2 sidabro bei 4 bronzos apdovanojimus. Suaugusiųjų amžiaus grupėje A kategorijoje (patirtis virš 2 metų) sv.kat. iki 85kg. vicečempionu tapo Edgaras Kimėnas. Edgaras pusfinalio kovoje nokautavo savo varžovą stipriais rankų smūgiais į korpusą, o finale po visų galimų pratęsimų neakivaizdžiai nusileido šių metų Lietuvos taurės nugalėtojui, kovotojui iš Mažeikių. Sėkmingai kovojo ir bronzos medalį iškovojo Andrius Viktoravičius kovojęs sv. kat. iki 75kg. Suaugusiųjų amžiaus grupėje B kategorijoje (patirtis iki 2metų) sėkmingai kovojo Edvinas Bimbiras, kuris įveikęs keturis varžovus tapo varžybų čempionu.

Jaunių amžiaus grupėje čempione tapo Raminta Pitrėnaitė visas savo kovas laimėdama anksčiau laiko arba akivaizdžia persvara. Pirmoje kovoje Raminta stipriais rankų smūgiais nokautavo savo varžovę iš Tauragės, pusfinalio kovoje įtikinamai ir akivaizdžia persvarą įveikė klaipėdietę - „Okinavos“ kovotoją, o finale taip pat stipriu kojos smūgiu privertė pasiduoti treniruočių draugę Rosita Magelinskaitę, kuri tapo vicečempione. Taipogi reikia pažymėti, kad Rosita pusfinalio kovojo po atkaklios kovos įveikė Lietuvos rinktinės narę bei Europos vicečempionę – varžovę iš Tauragės. Rosita taipogi gavo specialų prizą už efektingą techniką.

Sėkmingai kovojo ir jauniai vaikinai Vladimiras Sekunda, Aurimas Motiejauskas, Ramūnas Grabys iškovoję bronzos medalius. Aurimas Motiejauskas akivaizdžia persvara nugalėjo savo pirmus du varžovus, deja pusfinalyje nusileido būsimam varžybų nugalėtojui. Gerą kovinę dvasią pademonstravo Vladimir Sekunda, kuris varžybose startavo turėdamas rimtą traumą (skilęs pirštas). Nepaisant to, kad Vladimirui teko kovot faktiškai su viena ranka, jis sugebėjo po įnirtingos kovos nugalėt vieną favoritų Lietuvos rinktinės narį bei Europos čempionato prizininką, kovotoją iš Vilniaus.

Karate kyokushin mokyklos „Shodan“ mokytojai Lukas Kubilius, Viktorija Silvaškaitė ir Viktor Usov, bei asistentai Arnoldas Stanius bei Aivaras Baltmiškis, džiaugiasi puikiais mokinių startais. Šios varžybose buvo vienas iš pasirengiamųjų etapų prieš artėjantį Lietuvos čempionatą, kuris vyks vos už dviejų mėnesių. Lietuvos čempionate išaiškės pajėgiausi Lietuvos kovotojai, kurie atstovaus šalį Europos čempionatą Ukrainoje.